رستوران

کد مطلب : 48

میز هوشمند 

رستوران هوشمند علاوه بر آسایش و راحتی می تواند به مدیریت بهتر مجموعه کمک کند. سناریوهای متعدد استفاده از دوربین ، جوک باکس (مرکز پخش موسیقی به انتخاب مشتری) ، انتخاب نور فضای پذیرایی و … مزیت منحصر بفردی برای یک مرکز پذیرایی ممتاز است. دیگر برای سفارش غذا منتظر گارسون نخواهید ماند. منوی دیجیتال زیر دستان شماست. می توانید اول ببینید ، سپس با لمس انگشتانتان منو را ورق بزنید و روی غذا کلیک کنیدتا سفارش شما ثبت شود.

وقتی وارد رستورانی میشوید و میز های هوشمند و اینتراکتیو را انتخاب میکنید چندین مزیت برای شما خواهد داشت.

بدون عجله غذاهای مختلف را مشاهده میکنید. از کالری و زمان پخت مطلع میشوید و در نهایت با لمس منو ، غذای مورد علاقه تان را سفارش میدهید.

می توانید تا آماده شدن غذا ، به بازی های تکی یا گروهی کامپیوتری روی میز رستوران سرگرم شوید.

میتوانید روند آماده شدن غذای خود را روی میز مشاهده نمایید . توسط کارت بانکی صورت حساب را همانجا پرداخت مینمایید. 

تجسم کنید هنگامی که پشت میز غذا خوری می نشینید ،  روی میز دریاچه ای وجود دارد که وقتی بشقاب ، لیوان و حتی دستتان را بر روی آن میگذارید واکنش نشان میدهد و یا اشیائی  که بر روی میز قرار میدهید توسط خطوط نورانی به یکدیگر متصل می شوند و با جابجایی آنها تصاویر زیبایی بوجود می آورد و یا دور لیوان های شما آرم و تبلیغ رستوران میچرخد و غیره.

در مدل هایی مشتری میتواند در ابتدا منو را روی میز ظاهر و بزرگ نماید و منو را به چند زبان دنیا مشاهده کند. از غذا های ملل مختلف و میزان کالری و چربی آن مطلع شود و با دیدن دیگر مشخصات مانند شکل ظاهری و قیمت غذا آنرا بدون نیاز به پیشخدمت  سفارش دهد.

مواردی مانند کم نمک بودن یا حد سرخ شدن و … از دیگر موارد قابل سفارش به صورت تاچ روی میز این رستوران مدرن هوشمند است.

بعد از سفارش شما می توانید از روند آماده شدن غذا مطلع گردید و به صورت زنده بر آشپزخانه نظارت داشته باشید و یا می توانید با استفاده از بازی های مختلف لمسی تا حاضر شدن غذا سرگرم بمانید.

گاهي بعضي از رستوران‌ها را نه به خاطر غذاهاي‌شان بلكه به خاطر محيط و ويژگي‌هاي محلي و شرايط خاص‌شان انتخاب مي‌كنيم.

در چنين رستورانهايي تمام مراحل از رزرو جا تا انتخاب غذا از روي منو و پرداخت پول، بدون دخالت پيشخدمت و گارسونها اتفاق ميافتد و مشتري ميتواند علاوه بر خوردن غذا، محيط را نيز براي خود كامل اختصاصي كند به عنوان مثال اشكال و رنگ روي ميز و ديوار اطراف خود را به دلخواه خود عوض كرده و موزيك دلخواه خودش را بشنود.

این سیستمها میتوانند مشتریان رستوران و کافی شاپ شما را به وجد آورده و برای آنها لحظات فراموش نشدنی را فراهم کند که قطعا” در رجوع های بعدی آنان و معرفی رستوران شما به دیگران بسیار موثر خواهد بود .یادآوری میگردد این سیستم ها با پروژکتور و کامپیوتر و افکتها خدمتتان ارائه میگردد که کاملا” غیر قابل رقابت میباشد.

ميزهاي اين رستوران براي مقصد بعدي خود تاكسي خبر میكند  همچنین اندازه هر پرس غذا چه قدر است يا چند نفر در روز اين غذا را سفارش ميدهند.  همچنين با يك وب كم ميتواند به آشپزخانه سر بزند و به طور تصادفي و لحظه اي عملكرد آشپزها را ببيند. اين رستوران ها در منطقه اي توريستي براي گردشگران گزينه هاي منحصر به فرد محسوب ميشوند چون منوهاي غذا با يك پروژكتور روي ميز تابانده ميشود پس حتي اگر مشتري زبان را به خوبي نداند نيز ميتواند با ديدن عكس غذاها حدس بزند كداميك را بيشتر ميپسندد ، پس از خوردن غذا نيز صورتحساب را پرداخت كرده و از رستوران خارج ميشود بدون اين كه نياز باشد با كسي صحبت كند.

ویدئو وال چیست؟ 

سيستم ويدئو وال  ( Video Wall ) يک سيستم نمايش يکپارچه با ابعاد وسيع و با قابليت دريافت تعداد زيادي از ورودي هاي ويدئويي و ديتا در فرمت هاي مختلف تصويري  ميباشد . اين سيستم مي تواند در کنار پخش تصاوير زنده ، تصاوير ضبط شده مختلف را نيز پخش نمايد.

در این سیستم تصاویری که بر روی کف زمین مانند فروشگاهها، سالن سینماها، تالار ها، بانک ها، فرودگاه، مترو و  حتی رستوران ها …  نمایش داده میشود هوشمند بوده و نسبت به عمل کاربران عکس العمل نشان میدهد. بعنوان مثال حوضچه ای پر از آب را در نظر بگیرید که هنگامی که شخصی از روی تصویر آن رد میشود ماهیها از زیر پایش فرار کرده و همزمان صدای پای او در آب به گوش میرسد و یا چمنزاری را در نظر بگیرید که وقتی از روی آن رد میشوید در پشت پا  گلها میرویند. در تمام موارد فوق میتوان تصاویر تبلیغاتی را به بهترین شکل نمایش داد.

از این سیستم ها میتوان برای ایجاد گیم های مجازی نیز استفاده نمود. بازی هایی چون فوتبال، تنیس، بیلیارد، ترکاندن حبابها، پنالتی زدن و …  بازی هایی است که ساعتها موجب سرگرمی حضار خواهد شد. علاوه بر آن میتوان در اماکن عمومی از آن بهره برداری تبلیغاتی کرد. به عنوان مثال با نصب در محل ورودی یک پاساژ میتوان با رد شدن هریک از افراد افکت خاصی اجرا شود و تبلیغ یکی از فروشگاه ها نمایان شود که طبیعتا” بازخورد تبلیغاتی بالایی خواهد داشت.

کفپوش هوشمند

اینتراکتیو فلور یا همان فرش مجازی ، یک تصویر متحرک است که مانند یک فرش روی سطح زمین و کف مراکزی تجاری مانند بانک ها ، فروشگاه ها ، پاساژ ها ، ورودی هتل ها ، سالن های ورزشی و رستورانها  پهن می شود .این تصویر به رفت و آمد و همچنین حرکت افرادی که از روی آن عبور می کند واکنش نشان می دهد . واکنش و عکس و العملی که هر فرش از خود نشان میدهد متفاوت است.

 مثلا در یکی از مدل ها پروانه هایی روی گل های قالیچه نشسته اند و به محض اینکه رهگذری روی فرش پا میگذارد پروانه ها از روی گل های فرش به پرواز در می آیند. در برخی مدل های اینتراکتیو فلور میتوان تصویر یک حوض مجازی را روی سطح زمین ایجاد نمود ، این حوض که تصویری از شما ، محصولاتتان و یا آرم شما در کف این حوض و زیر آب نمایش می دهد ، میتواند دارای ماهی های پر جنب و جوش باشد و با وارد شدن شخص داخل این حوض آب ، ماهی ها پراکنده می شوند و آب مواج میشود .

پس از چند ثانیه کم کم موج ها آرام شده و آب به حالت اول برمی گردد . انواع و اقسام افکت ها و بازی ها را می توان روی سطح زمین و در سایز های مختلف ایجاد نمود  .تصویر روی سطح زمین از یک ویدئو پروژکتور خارج می شود و سایز این تصویر از 30 اینچ به بالا می تواند باشد . در محیط های روشن و تاریک ، در فضای سر پوشیده یا حتی بدون سقف و خارج محیطی ، قابل نصب و راه اندازی می باشد .طبیعی است که هر چه فرش، بزرگتر باشد گرانتر است و هر چه محیط کم نور تر باشد فرش از زیبایی و جلوه بیشتری برخوردار خواهد بود.