نرم افزار ETS

کد مطلب : 77


سیستم KNX تاریخچۀ 25 ساله دارد .در این دورۀ زمانی چندین نسخه از نرم افزار ETS منتشر شده است.

ETS1:1993-1996

 ETS2: 1996-2004

 ETS3: 2004-2010

 ETS4: 2010-2014

 ETS5: 2014 

آخرین نسخه ETS نسخه 5 آن است که در سال 2014 عرضه شد . در حال حاضر آخرین اپدیت آن در سال 2018 عرضه شد و ورژن آن 5.6.5 میباشد.

نرم افزار ای تی اس چیست و چه کاری انجام میدهد؟؟؟ یک نرم افزار مهندسی است جهت طراحی و پیکربندی خانه و ساختمان و تاسیسات هوشمند KNX که بر پایه پروتکل میباشد. یک نرم افزار ساخته شده برای پلتفرم ویندوز ETS است .چرا باید از نرم افزار ای تی اس استفاده کنیم؟ انجمن و سازمان KNX ، به عنوان بنیان گذار و صاحب استاندارد KNX ، به استفاده کننده از نرم افزار ای تی اس مزایای بسیاری میدهد که ما را ترغیب به استفاده از این نرم افزار مینماید مانند تضمین ماکزیمم کارایی نرم افزار ای تی اس با پروتکل و استاندارد KNX انواع کاتالوگ ها و پایگاه داده های محصولات KNX از سازندگان متفاوت ، میتواند وارد این نرم افزار شوند سازگاری نرم افزار با پروژه هایی که در نسخه های قدیمی نرم افزار ای تی اس) مثال ای تی اس ورژن2 ساخته شده اند به دلیل استفاده همه طراحان و نصاب ها در تمام جهان از این نرم افزار و پروتکل ، این اطمینان به شما داده میشود که در تبادل اطلاعات هیچگونه مشکلی نخواهید داشت نرم افزار ای تی اس برای چه کسانی مناسب می باشد؟

ای تی اس بر تمام کاربران سیستم KNX تمرکز دارد ، از یک فرد مبتدی گرفته تا یک نفر با مهارت ها و توانایی های بالا ، از یک نصاب سیستم KNX گرفته تا یک متخصص سیستم KNX  به همین دلیل ، بر اساس سطح توانایی هر فرد نسخه های متفاوتی از ای تی اس را منتشر کرده است .

نرم افزار ETS دارای 3 نوع مجوز(License )  جهت دسترسی کاربران میباشد که عبارت اند از

Demo licenses : توانايي اضافه نمودن و پيكره بندي تا حداكثر 5 قطعه را دارد و به طور رايگان در اختيار كاربران قرار دارد.

 Lite licenses : توانايي اضافه نمودن و پيكره بندي تا حداكثر بيست قطعه را دارد.

 Professional licenses: توانايي اضافه نمودن و پيكره بندي تا حداكثر هزار قطعه را دارد. نرم افزار ETS5 از طریق وبسای  KNX.org قابل خریداری میباشد.  ساير مجوزهاي نرم افزار ETS تنها وقتی به صورت کامل قابل استفاده است که مجوز( لایسنس ) آن توسط کلیدی فعال شده باشد .كليد مجوزهاي اين نرم افزار بر دو نوع هستند: کلید وابسته به کامپیوتر : این کلید مجوز را تنها بر روی کامپیوتری فعال میکند که بر روي آن مجوز نرم افزار ETS فعال شده است. کلید مستقل از کامپیوتر : این کلید وابسته به سخت افزار کامپیوتر نمی باشد لیکن به شکل دانگل (تجهیزی که از طریق اتصال به کامپیوتر قفل نرم افزار را باز میکند همانند یک فلش USB میباشند(  است و از طریق سفارش و خرید از انجمن KNX قابل تهیه میباشد. این دانگل از طريق پورت USB کامپیوتر ارتباط برقرار نموده و قفل نرم افزار را باز مي نمايد .همچنين اين نوع كليد نرم افزار به دليل سهولت استفاده در كامپیوترهاي متفاوت كمي گران تر است.