مفهوم پایداریمفهوم پایداری
با توجه به گسترش شهر نشینی و تحت تاثیر قرارگرفتن روش های زیستی و تغییر سبک زندگی و اقتصادی و به طبع آن تغییرات اکو سیستمی بوجود آمده و بالا رفتن میزان مصرف انرژی و آلودگی محیط زیست، این مهندسین مشاور را بر آن داشت تا با استفاده از فرصت های جدید بوجود آمده و خلق ارزش های نو در جامعه در این راستا با شرکت های بزرگ در جهت حفظ منابع طبیعی و محیط زیستی همسو گردند. مهندسین مشاور در همسو با این تغییرات، در سه حوزه متمرکز شده است : • پایداری در حوزه توسعه کسب و کار ( اقتصادی)
• پایداری در حوزه اجتماعی (درون سازمانی و بیرون سازمانی)
• پایداری در محیط زیست
فعالیت های پایداری ATRINA
با توجه به سه اصل قرار گرفته در پایداری :
1. پایداری اقتصادی
2. پایداری محیط زیستی
3. پایداری اجتماعی
این شرکت تمامی فعالیت های خود را در راستای معرفی و اجرای استراتژی های مستحکم برای رسیدن به این اهداف در دراز مدت پایه گذاری نموده است . این فعالیتها با تمرکز بر روی چهار بخش، بهره وری و استفاده بهینه از فرصت های نوین در بازار، خلق ارزش برای مشتری و مصرف کننده نهایی و توسعه این استراتژی های پایدار در سطح جامعه برنامه ریزی می شوند.
بهره وری و استفاده از فرصت های نوین
با توجه به تجزیه و تحلیل فرصت های موجود در حوزه کسب کار و برنامه ریزی و تعیین استراتژی پایدار و خط مشی فکری مناسب در درون سازمان و بخش های مرتبط.:
خلق ارزش برای مشتری و مصرف کننده نهایی
با توجه به شناسایی نیاز های فعلی و استخراج نیاز های آتی مشتریان و مصرف کنندگان نهایی در حوزه محصول ، راه حل های کنترلی ارائه شده و ارائه خدمات با در نظر گرفتن اصل بهینگی و کاهش مصرف انرژی و در نهایت کاهش هزینه های مصرفی شده است.
توسعه استراتژیهای پایدار
شناسایی کسب و کار جدید و ایجاد و خلق ارزش برای مصرف کننده و مشتری نهایی و تعیین استراتژی های مناسب و منطبق بر اصول پایداری و قوانین شرکتی و منطقه ای از دیگر وظایف این کمیته، نشست با مشتریان و مصرف کنندگان نهایی و برگزاری جلسات متعدد با همکاران در مناطق مختلف و همچنین بررسی شرکت های رقیب و بازار های منطقه ای جهت تجزیه و تحلیل و آنالیز نیازهای مشتریان و متناسب آن، ارائه محصولات و راه حل های کنترلی جدید جهت بوجود آوردن بهترین خدمات و بالا بردن سطح رقابتی و ارائه گزارشات تکمیلی به مدیران هر بخش می باشد .
تامین کنندگان
شرکت ATRINA به عنوان پیشرو در صنعت هوشمند سازی ساختمان کشور، همگام با شرکت های بزرگ و مطرح در راستای پایداری فعالیت می نماید. در این راستا می توان از همکاری با شرکت های مطرح در این زمینه مانند ABB ,JUNG , BERKER نام برد که هرکدام از این شرکت ها به عنوان پیشرو در زمینه توسعه پایدار در کل دنیا در اعم از محیط زیست، فعالیت های اجتماعی و . . . . مطرح می باشند.
همکاران
شرکت ATRINA خود را در مقابل سهامداران مسئول و متعهد میداند. رشد و توسعه پایدار شرکت، منوط به توجه کافی به سهامداران به عنوان پیشرو این امر می باشد. اقدام به تبیین قوانین تجارتی شرکت و میزان سود همکاران نموده است.
کارمنـــدان
از نگاه ATRINA کارمندان به عنوان سرمایه های شرکت محسوب می گردند. از این رو با تبیین اصول و قوائد مبتنی بر منابع انسانی و حوزه رفتار نسبت به هماهنگی بین کارمندان اقدام نموده است . ایجاد انگیزه پیشرفت در کارکنان بر اساس شایسته سالاری. دانش محور بودن شرکت و امکان آموزش به تمامی کارکنان در زمینه ها ی کاری (فروش ، فنی و. . . .) و ایجاد فرهنگ توانمندسازی در شرکت، جهت ظهور و بروز استعداد کارکنان. افزایش نفوذ کارمندان متمایز و خلاق در تمامی بخش های شرکت . مشخص نمودن انتظارات از هر شخص بصورت واضح و روشن. در نهایت شرکت براین باور است که تنها کارکنان با انگیزه بالا می‌توانند شرکت را قادر سازند تا پاسخگوی نیازهای مشتریان و همکاران باشند.
فعالیت های زیست محیطی
فعالیت های این شرکت در این حوزه : هدایت عملکردهای سازمانی به سمت کاهش و صرفه جویی مصرف کاغذ مانند ارائه کاتالوگ ها و دستورالعمل های محصولات به صورت دیجیتال و استفاده از اتوماسیون برای انجام امور اداری از قبیل نامه ها و. . . . ، تولید نقشه های الکترونیکی برای مشتریان. • ارایه راه حل های کنترلی جهت مصرف صحیح آب • ارائه راه حل کنترلی مبنی بر بهینه سازی و کاهش مصرف انرژی
فعالیت های اجتماعی
برنامه های در دست اجرای این شرکت در حوزه ی اجتماعی به قرار زیر می باشد • فعالیت در شبکه های اجتماعی • آموزش • افزایش سطح رفاه جامعه
فعالیت در شبکه های اجتماعی
عضویت در شبکه های اجتماعی جهت معرفی محصولات جدید، ارائه مقالات در زمینه کنترل هوشمند و آموزش نحوه استفاده ازکلید های هوشمند، معرفی راه حل کنترلی مناسب جهت بهینه نمودن مصرف انرژی و همچنین پاسخگویی به سوالات مشتریان و . . و همچنین عضویت در انجمن های حفاظت محیط زیست
آموزش
با توجه به روند رو به رشد استفاده از تجهیزات کنترل هوشمند ساختمان در ساختمان های مسکونی و اداری و تجاری این مهندسین مشاور را بر آن داشت تا در راستای افزایش سطح دانش جامعه و آشنایی با استاندارد های روز هوشمند سازی (KNX,Bacnet , …) نسبت به برگزاری دوره های آموزشی اقدام نماید . این دوره ها بطور متوسط در هر فصل برگزار می گردد و نحوه اطلاع رسانی آن از طریق سایت و شبکه های اجتماعی می باشد . افزایش سطح رفاه جامعه در این راستا با حمایت از مراکز خیریه و مشارکت و برنامه ریزی برنامه های تفریحی و برگزاری دوره های کارگاهی فعالیت می نماید.