هوشمند سازی تهویه مطبوع

| مانیتورینگ و کنترل روشن یا خاموش شدن فن های هر هواساز | مانیتورینگ و کنترل وضعیت دله ی اضافه بار و بررسی وجود تیپ در هواساز | مانیتورینگ وضعیت دستی یا اتوماتیک بودن فن های هواساز | مانتیتورینگ درجه حرارت هوای تازه ی ورودی به هواساز و خروجی از آنها و نیز دمای هوای بازگشتی به هواساز | کنترل وضعیت دمپر هوای تازه و دمپر خروجی | کنترل و مانیتورینگ وضعیت روشن یا خاموش بودن فن ها | کنترل و مانیتورینگ جت فن ها در پارکینگ | کنترل روشن بودن فن ها با توجه به ازدیاد گاز CO در فضای داخل پارکینگ
برای راه اندازی سیستم تهویه مطبوع هوشمند یاHVAC باید دستگاه مربوطه را که توسط شرکت های تولیدکننده دستگاه های صنعتی تولید و به بازار عرضه شده را خریداری کنید. بسته به نوع کاربری ساختمان، دستگاه مناسب را تهیه کرده و برای راه اندازی آن متناسب با شرایط محیطی مکان مناسبی را برای آن تعیین نمایید. جهت راه اندازی سیستم تهویه مطبوع هوشمند باید ابتدا نقشه های اجرا و فندانسیون طراحی شود سپس یونیت های خارجی نصب گردند. پس از آن، کار کابل کشی و سیم کشی سیستم آغاز شده و در آخر نیز اطلاعات مورد نیاز در برنامه دستگاه تعریف می شود. انتخاب دستگاه، تعیین مکان قرارگیری و راه اندازی سیستم تهویه مطبوع هوشمند، کاری تخصصی است و باید توسط متخصصان باتجربه در این زمینه انجام شود.

تهویه مطبوع هوشمند

سیستم تهویه مطبوع هوشمند، یکی از موضوعاتی است که در زمینه ساختمان سازی مورد توجه قرار گرفته است. امروزه آرامش و آسایش در محل سکونت افراد اهمیت ویژه ای داشته که برخورداری از یک محیط سالم می تواند این آسایش و آرامش را برای آنها فراهم کند. وجود هوای تازه و سالم با دمای مناسب می تواند بر سلامت افراد تأثیر گذاشته و یک زندگی سالم برای آنها رقم بزند. از این رو امروزه در بخش تاسیسات ساختمان، نصب دستگاه های تهویه مطبوع یک ضرورت محسوب شده زیرا با گرم و سرد شدن تدریجی هوا نیاز به هوایی سالم و مطبوع بیشتر احساس می شود. راه اندازی سیستم تهویه مطبوع هوشمند علاوه بر فراهم کردن شرایط سالم محیطی، نیاز به کنترل مداوم انسانی را کاهش داده است. در واقع سیستم تهویه مطبوع هوشمند این امکان را به بهره برداران و صاحبان ساختمان می دهد تا تاسیسات تهویه مطبوع ساختمان را در فصل های مختلف سال بصورت اتوماتیک و بدون نیاز به حضور شخص، کنترل کنند. اینکه کاربری ساختمان، مسکونی یا تجاری و صنعتی باشد، کنترل شرایط محیطی مانند دما، رطوبت، گرمایش و سرمایش فصلی، کنترل آلاینده های هوا، کنترل هوای تازه به نسبت حضور افراد در ساختمان و برخی دیگر از قابلیت ها با استفاده از این سیستم امکان پذیر می شود.
به بالای صفحه بردن