پرده هوشمند

پرده ی هوشمند چگونه است؟

پرده های هوشمند، پرده های عجیب و غریبی نیستند. همان پرده ای که اکنون روی پنجره ی اتاقتان هست هم می تواند هوشمند شود. فقط به جای چوب پرده های معمولی، باید ریل های مخصوصی را نصب کرد. پس از آن می توانید با دستگاه کنترل یا حتی گوشی هوشمندتان پرده ها را باز یا بسته کنید و یا به آن برنامه دهید تا در زمان دلخواه شما بصورت خودکار باز یا بسته شوند.

صرفه جویی در مصرف انرژی

اگر سیستم پرده ی هوشمند به یک ترموستات هوشمند در خانه متصل شود، هزینه های مصرف انرژی در خانه ی شما کاهش چشمگیری خواهد داشت. در چنین شرایطی، پرده ها می دانند که در گرم ترین ساعات روزهای تابستانی بسته شوند تا باد کولر از درزهای پنجره ها خارج نشود و در روزها و ساعات سرد زمستانی کنار می روند تا نور خورشید به داخل بتابد و خانه را گرم کند (البته در این سناریو حسگر نوری خود پرده هم نقش مهمی ایفا می کند). بنابراین، هزینه ی مصرف انرژی خانه ی شما کم می شود.هوشمند سازی خانه در حال فراگیر شدن است و شاید تا چند سال دیگر، افراد خانه هایی که وسایل هوشمند ندارند نخرند یا اجاره نکنند. هم اکنون که هوشمند سازی یک تکنولوژی نوپاست، پرده های هوشمند خانه ی شما یک آپشن محسوب می شوند و می توانید به دلیل آنها خانه را با قیمت بالاتری بفروشید یا اجاره دهید.

قابلیت برنامه ریزی و سناریوپذیری

می توانید به پرده های هوشمند برنامه دهید که در ساعات معینی از روز باز یا جمع شوند.
بعلاوه، آنها می توانند حساس به نور باشند و با طلوع و غروب خورشید کنار بروند یا باز شوند.
با این قابلیت دیگر از شر دیرینگ دیرینگ های ساعت های زنگدار و آلارم گوشی خلاص می شوید و لطیف طور با نور آفتاب روزتان را شروع می کنید.

به بالای صفحه بردن