هوشمند سازی ساختمان

منزل مسکونی هوشمند

پیشرفت روز افزون در صنعت هوشمند سازی باعث شده است که آسایش و رفاه در خانه ها وارد شود. و صرفه جویی در مصرف انرژی یکی از افتخارات هوشمند سازی استبه عنوان مثال خانه هوشمند سرمایی و گرمایی بودن شمارا خوب میشناسد و قبل از اینکه شما از سرما یا گرما در خانه عصبانی بشوید کاری میکند که دمای خانه به حد مطلوب برسد و شما احساس رضایت کنید. و جالب اینجاست که با تشخیص درست زمانی که شما در خانه نیستید مصرف انرژی کاملا به حدی پایینی میرسد. در خانه مسکونی هوشمند شما امکان این را دارید که با اینکه در اتاق یا فضای مورد نظر نیستید روشنایی اتاق را تحت کنترل داشته باشید و به عنوان مثال شما در پذیرایی خانه باشید میتوانید چراغ اتاق هارا خاموش و روشن کنیدو حتی شما میتوانید بیرون از خانه چراغ ها را خاموش و روشن کنید. ممکن است شما برایتان مسافرتی پیش بیاید پس یک خانه هوشمند امکانی را در اختیار شما قرار میدهد که شما از بابت خانه نگران نباشید ینی خانه به صورت اتوماتیک چراغ هارا راس ساعت 8 روشن میکند و ساعت 12 شب خاموش میکند اگر باغچه ای داشته باشید بصورت خودکار شروع به آبیاری میکند. فرق اصلی خانه ی هوشمند با خانه معمولی این است که همه ی وسایل موجود در این خانه با یکدیگر در ارتباط میباشند و توسط یک دستگاه بنام کنترل مرکزی کنترل میشود.

توضیحات کامل در مورد خانه هوشمند

خانه ای که هوشمند باشد زمانی که فضای سبز شما نیاز به آبیاری دارد خود سیستم هوشمند متوجه آن میشود و با توجه به المان هایی که در محیط مختلف اقدام به آبیاری میکند. این سیستم هوشمند است، زمانی که نور محیط داخلی ساختمان بر اساس شرایط محیطی تامین گردد، این سیستم هوشمند است، زمانی که دمای محیط ساختمان متناسب با شرایط دمایی فضای بیرون و دمای مورد نیاز محیط داخلی تامین گردد، این سیستم هوشمند است و بسیاری از کارکردهای مختلف که می تواند تفاوت بین یک خانه هوشمند و اتوماسیون خانگی را مشخص میکند.

حال این سوال مطرح میشود که با پنل کنترل در یک منزل مسکونی بر روی کدام قسمت ها میتوان کنترل داشت؟

سیستم های چند رسانه ای: امکان پخش موزیک از یک نقطه در سر تا سر ساختمان. سیستم امنیتی: امکان کنترل تردد، هشدار سرقت بر روی تلفن همراه به وسیله پیامک و بر روی اپلیکیشن. کنترل روشنایی: تنظیم شدت روشنایی به مقدار مورد نظر و همچنین ایجاد سناریو ‌های روشنایی برای هر مناسبت. سوییچ ها: روشن و خاموش کردن وسایلی که به پریز متصل هستند،نمایش میزان جریان مصرفی در لحظه و روز و ماه و سال. پرده های برقی و کرکره ها: کنترل پرده ها،سایبان ها . توانایی سناریو پذری باز و بسته شدن پرده ها با توجه به میزان روشنایی محیط و آب و هوا. سیستم تهویه مطبوع: تنظیم کردن دمای هر اتاق با استفاده از یک سناریو خاص که توسط کاربر تعریف میشود و اجازه شخصی‌ سازی به کاربر را میدهد. سیستم درب باز کن: توانایی کنترل درب باز کن های تحت شبکه را نیز به شما میدهد و حتی با دادن سناریو های خاص کاربر نیز می توان درب های ورودی را کنترل کرد.
به بالای صفحه بردن