هوشمند سازی ویلا

در میان کاربری های مختلف هوشمندسازی ساختمان، ویلاها و باغ ها از جمله پرکاربردترین فضاهایی هستند که سیستم هوشمند برای آن طراحی می شود. خانه هوشمند Control4 در کنار همه راهکارهایی که به صورت عام برای تمام ساختمان های هوشمند به کار می رود، راه حل های به خصوصی را برای این کاربری خاص ارائه می کند. اگر چه شاید به نظر برسد که احتمالا هوشمندسازی ویلا یا یک باغ بسیار شبیه هوشمندسازی یک واحد مسکونی آپارتمانی است اما در عمل تفاوت ها و راهکارهای خاصی وجود دارد که به صورت اختصاصی برای باغ ها و ویلاهای خارج از شهر به کار می روند.
ظهور تکنولوژی‌های جدید اتفاقی است ملموس و مشهود که روزانه شاهدش هستیم. امنیت ویلا همان چیزی است که نیاز به سیستم هوشمند را پررنگ‌تر می‌سازد و اهمیت بکارگیری چنین سیستم‌هایی را برجسته می‌کند. ویلای شمال مکانی است برای تفریح، ساختمانی که گران می‌خرید و احتمالا بیشتر روزهای سال از آن دورید، از این رو امنیت چنین مکانی بی‌تردید مهم است و توجه‌ای ویژه می‌طلبد.با وجود سیستم‌های هوشمند، کنترل ویلا آسان می‌گردد، شما ویلای خود را مدیریت می‌کنید در حالی که کیلومترها با ویلایتان فاصله دارید و در شهری دیگر هستید. پیشنهاد می‌کنیم تا پایان با ما همراه باشید.

کاربرد هوشمند سازی ویلا چیست ؟

موضوع امروزمان هوشمندسازی ویلاست، این سیستم‌های هوشمند که با هدف مدیریت ویلا و دیگر ساختمان‌ها روی کار آمده‌اند به اختصار BMS نوشته می‌شوند، سیستم‌هایی که به شما کمک می‌کنند ویلا را از راه دور کنترل کنید و امنیتش را رصد نمایید. کارکرد چنین دستگاه‌هایی وابسته به یک کنترلر است، کنترلی که فعالیتش را مدیون اینترنت است. این کنترلر از تلفیق چند سخت افزار حاصل شده و از طریق نرم افزاری قدرتمند ایفای نقش می‌کند. اگر بخواهیم مسئله را شفاف‌تر تشریح کنیم باید بگوییم تمام هماهنگی‌ها از طریق یک واحد کنترل مرکزی صورت می‌گیرد که چنین واحدی عموما یک رایانه است، شما به عنوان صاحب ویلا امور را از قاب تلفن هوشمندتان مدیریت خواهید کرد. تلفن شما فرامین را به واحد مرکزی می‌فرستد و این واحد کنترلی کاملا دقیق فرامین را اجرایی می‌کند.
به بالای صفحه بردن