10 شهر هوشمند در حال رشد – بخش اول

10 شهر هوشمند در حال رشد – بخش اول

10 شهر هوشمند در حال رشد – بخش اول

سیستم مدیریت هوشمند ساختمان

10 شهر هوشمند در حال رشد با افزایش جمعیت بیشتر به مناطق شهری در سراسر جهان، افزایش جمعیت زیرساخت ها و خدمات را تحت فشار قرار می دهد.

شهرهای جهانی اکنون بیش از نیمی از جمعیت جهان را تشکیل می دهند و سازمان ملل پیش بینی می کند که این تعداد تا اواسط قرن به 68 درصد برسد.

چگونه همه این ساکنان در داخل و اطراف شهرها حرکت خواهند کرد و چگونه شهرها انرژی، آب، بهداشت و سایر نیازهای اولیه را تامین خواهند کرد؟

با استفاده از فناوری مبتنی بر اینترنت اشیا (IoT) و ادغام جمعیت آنلاین در سیستم‌های جدیدی که یک شهر را به کار می‌اندازد – یک شهر هوشمند جدید و در حال تکامل.

سیاستمداران و برنامه ریزان شهری زمینه را برای استفاده از فناوری برای برآورده کردن خواسته های ساکنان و ارائه کارایی بیشتر در ارائه خدمات در تلاش برای ایجاد این شهرهای هوشمند فراهم کرده اند.

بسیاری از این کار در ابتدای راه است، زیرا شهرها یک بنیاد “هوشمند” ایجاد می کنند. پس از حدود 10 سال،

آنها وارد مرحله توسعه جدیدی می شوند زیرا راه حل های دیجیتال برای ارائه اطلاعات بلادرنگ به کاربران و ارائه دهندگان از طریق برنامه های کاربردی متصل به کار گرفته می شوند.

چه چیزی یک شهر را هوشمند می کند؟ به طور کلی، به راه‌حل‌های IoT هوشمند نیاز دارد که زیرساخت‌ها و دولت را برای مشارکت بهتر شهروندان در مدیریت خدمات بهینه می‌کند.

حسگرها، شبکه‌ها و برنامه‌ها داده‌هایی را در مورد مصرف انرژی، حجم و الگوهای ترافیک، سطوح آلودگی و سایر موضوعات جمع‌آوری می‌کنند.

سپس برای تصحیح و پیش‌بینی مصرف و الگوها مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرند.

در دسترس قرار دادن این داده‌ها برای همه از طریق سیستم‌های دسترسی آزاد به شهروندان و کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا از این اطلاعات برای اهداف خود استفاده کنند.

1. سنگاپور

سیستم مدیریت هوشمند ساختمان

دولت-شهر جنوب شرقی آسیا با 8000 نفر در هر کیلومتر مربع دومین کشور پرجمعیت جهان است. در مواجهه با جمعیت سالخورده،

دولت به دنبال پیشرفت‌های دیجیتالی برای افزایش بهره‌وری در یک اقتصاد پیشرفته است.

هدف چشم انداز ملت هوشمند آن جمع آوری دیجیتالی اطلاعات از سراسر شهر با استفاده از حسگرهای متصل به جعبه های تجمع است.

داده های جمع آوری شده در مورد حجم ترافیک یا فعالیت عابر پیاده برای تجزیه و تحلیل و اقدام در ارائه خدمات به آژانس های مربوطه ارسال می شود.

تقریباً 95 درصد خانه ها به پهنای باند دسترسی دارند و منبع باز اطلاعات را برای شهروندان و بخش خصوصی به ارمغان می آورد تا از داده ها به دلایل شخصی یا تجاری استفاده کنند.

برای برنامه ریزی، بنیاد ملی تحقیقات توسعه سنگاپور مجازی، یک مدل شهر سه بعدی پویا و پلت فرم داده مشترک را رهبری می کند.

برای توسعه ابزارهایی برای آزمایش مفاهیم و خدمات، مانند شبیه سازی پراکندگی جمعیت از مکان های ورزشی آینده،

در اختیار شرکت های دولتی و خصوصی قرار گرفته است. از آنجایی که 80 درصد ساکنان در مسکن عمومی زندگی می‌کنند،

سازمان‌های دولتی با شرکت‌های خصوصی برای آزمایش فناوری‌های خانه هوشمند، مانند سیستم‌های مدیریت انرژی و آب خانگی و سیستم‌های نظارتی برای سالمندان، همکاری می‌کنند.

2. دبی

سیستم مدیریت هوشمند ساختمان

این امارت در میانه یک برنامه هفت ساله دبی 2021 برای دیجیتالی کردن تمام خدمات دولتی، از جمله حدود 100 طرح شامل حمل و نقل، ارتباطات،

زیرساخت ها، برق، خدمات اقتصادی و برنامه ریزی شهری است. تقریباً 90 سرویس دولتی اکنون دیجیتالی شده اند.

از طریق برنامه DubaiNow قابل دسترسی هستند. خدمات اقامت یکی از حوزه‌هایی است که می‌توان برای مجوز ورود درخواست داد یا از خانواده حمایت کرد.

مقامات شهر می گویند که در پایان پروژه 900 میلیون درهم امارات (245 میلیون دلار) در حذف معاملات کاغذی صرفه جویی خواهند کرد.

به گفته سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، سیستم نظارت بر رانندگان اتوبوس با استفاده از هوش مصنوعی، تصادفات رانندگی ناشی از خستگی را تا حد زیادی کاهش داده است.

در این آزمون شرکت کنید تا بسنجید چقدر درباره شهرهای هوشمند می دانید؟

سیستم مدیریت هوشمند ساختمان

در حال حاضر این شهر دارای سه ایستگاه پلیس مستقل است که در آن مردم می توانند جریمه پرداخت کنند یا حوادث را بدون صحبت با شخصی گزارش کنند.

چهارمین ایستگاه خودمختار شناور اخیراً برای جزایر جهانی 10-شهر-هوشمند-در-حال-رشد-بخش-اول اعلام شد،

مجمع الجزایری ساخته دست بشر که به گونه ای طراحی شده است اتوماسیون ساختمان آترینا که از بالا شبیه سطح زمین باشد. انتظار می رود توسعه به سرعت ساخته شود.

دبی در حال شرط‌بندی روی مجموعه‌ای از پروژه‌های با فناوری پیشرفته با استفاده از فناوری نوآورانه برای تقویت وضعیت خود است.

پیمانکاران اخیراً با استفاده از یک چاپگر سه بعدی ساختمانی بتنی به ارتفاع 31 فوت و 6889 فوت مربع ساخته اند که نمونه ای از نحوه برنامه ریزی امارت برای ساختن پیشرفت های آینده است.

شاید شناخته شده ترین پروژه هایپرلوپ دبی-ابوظبی باشد. زمانی که این سیستم به طول 151 کیلومتر تکمیل شود، می تواند 6 میلیارد دلار هزینه داشته باشد. یک قطعه 10 کیلومتری رو به اتمام است.

3. اسلو

سیستم مدیریت هوشمند ساختمان

پایتخت نروژ به طور مرتب در لیست های جهانی شهرهای هوشمند قرار می گیرد. تلاش های آن برای مقابله با تغییرات آب و هوایی بخشی از دلیل آن است.

ساختمان ها حدود 40 درصد از مصرف انرژی در سطح جهان را تشکیل می دهند و اسلو استفاده گسترده ای از حسگرها برای کنترل روشنایی،

گرمایش و سرمایش را پذیرفته است. هدف شهر برای کاهش 36 درصدی انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2020 و تا سال 2030 به میزان 95 درصد،

ایجاد فرصت برای توسعه وسایل نقلیه الکتریکی، شبکه هوشمند و فناوری شارژ EV است. در حال حاضر،

بیش از 2000 ایستگاه شارژ برای وسایل نقلیه الکتریکی وجود دارد.

صاحبان آنها مجبور به پرداخت مالیات فروش نیستند و از پارکینگ، شارژ و حمل و نقل رایگان در کشتی برخوردار هستند.

نروژ اعلام کرده است که قصد دارد یک شهر هوشمند پایدار در 260 هکتار در نزدیکی فرودگاه اسلو بسازد تا جوامع مبتنی بر فناوری را توسعه دهد.

این طراحی شده است که فقط با انرژی های تجدید پذیر تغذیه شود و مازاد آن دوباره به شبکه فروخته شود.

سیستم‌های مبتنی بر حسگر نورپردازی خودکار خیابان‌ها و ساختمان‌ها را همراه با مدیریت زباله و امنیت اجرا می‌کنند.

فقط وسایل نقلیه الکتریکی مجاز خواهند بود، اما برنامه ریزان در نهایت خودروهای خودران را می خواهند.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.