5 ساختمان هوشمند دنیا  و مزایای هتل هوشمند

5 ساختمان هوشمند دنیا و مزایای هتل هوشمند

5 ساختمان هوشمند دنیا و مزایای هتل هوشمند

هوشمند سازی بیمارستان

5 ساختمان هوشمند دنیا و مزایای هتل هوشمند معماری هر روز خود را دوباره اختراع می کند تا زندگی روزمره مردم را آسان تر کند. به لطف استفاده از هوش مصنوعی در این نوع سازه‌ها،

می‌توان روی ساختمان‌های خودکفا و پایدار حساب کرد که می‌توانند تک تک دارایی‌های خود را حداکثر بهینه کنند.

سنسورهای کیفیت هوا، نورپردازی هوشمند، سیستم‌های تشخیص چهره… اینها تنها برخی از کاربردهایی هستند که در هوشمندترین ساختمان‌های جهان یافت می‌شوند.

1. لبه – آمستردام

هوشمند سازی بیمارستان

این ساختمان دارای بیش از 28000 حسگر است که آن را به یکی از هوشمندترین ساختمان های جهان تبدیل کرده است. Edge بخشی از دفاتر Deloitte در آمستردام است.

این ساختمان مدرن و پیچیده به یک ارتباط تقریباً یکپارچه بین زیرساخت ها و کارگران دست یافته است و زندگی اداری روزانه کل تیم را تسهیل می کند.

Edge قادر است سطح ظرفیت اتاق های جلسه، میزهای کار و حتی گاراژ پارکینگ را کنترل کند.

علاوه بر این، کارکنان می توانند سطح نور و رطوبت را در تاسیسات نظارت و تنظیم کنند. سنسورهای واقع در سیستم روشنایی LED داده‌های اشغال و نور با ارزش را جمع‌آوری می‌کنند،

سنسورهای حمام مستقیماً با کارکنان نظافت در ارتباط هستند که در صورت نیاز به ضدعفونی شدن به آنها اطلاع داده می شود.

15 طبقه این ساختمان با پنل های خورشیدی تامین می شود و The Edge با نصب پرده های هوشمند موفق می شود مصرف انرژی را تا حد امکان بهینه کند.

2. کریستال – لندن

هوشمند سازی بیمارستان

این ساختمان ساخته شده برای قرار دادن مرکز شهرهای صلاحیت، تیمی که به مطالعه و ایجاد شهرهای پایدار اختصاص دارد، در لیست بهترین ساختمان های هوشمند ما قرار دارد.

هدف اصلی این ساختمان دستیابی به حداکثر پایداری و خود کارایی بود. از جمله برخی از نوآوری های آن می توان به استفاده مجدد از آب باران، به لطف استفاده از حسگرهای هوشمند نصب شده در پشت بام ساختمان اشاره کرد.

علاوه بر این، برای کاهش مصرف انرژی، The Crystal دارای سنسورهای موثری است که تشخیص می دهد نور کافی برای روشن یا خاموش کردن نور در هر اتاق وجود دارد یا خیر.

نظارت بر مصرف انرژی و آب در این ساختمان هوشمند امکان کاهش هزینه‌های غیرضروری و جمع‌آوری داده‌های ارزشمند را فراهم می‌کند که پیش‌بینی‌های هوشمندانه‌ای را ایجاد می‌کند.

3. گلوماک – شانگهای

هوشمند سازی بیمارستان

گلوماک یکی از پایدارترین و هوشمندترین ساختمان های آسیا است.

شهر شانگهای به عنوان شهری با سطوح بالای آلودگی شناخته شده است. برای بهبود کیفیت زندگی کارگران یک سیستم مانیتورینگ با سنسورهای اینترنت اشیا در ساختمان گلوماک تعبیه شده است،

قادر است سطح اکسیژن هر اتاق را آنالیز کند و کیفیت هوا، حداکثر ظرفیت و … را بررسی کند.

به این ترتیب، گلوما به لطف استفاده از هوش مصنوعی، از داده های بزرگ و ارجاع متقابل در سطح O2 اتاق ها، تهویه اتاق ها و تهویه مطبوع اتاق ها برای بهبود رفاه استفاده می کند.

4. الشراء – دبی

هوشمند سازی بیمارستان

هدف این ساختمان دولتی در دبی تبدیل شدن به هوشمندترین و پایدارترین ساختمان در جهان است. پروژه آن در سال 2023 تکمیل خواهد شد.

در حال اجرای انواع برنامه های کاربردی مرتبط با هوش مصنوعی و اینترنت اشیا برای دستیابی به اهداف پایداری و بهره وری انرژی است.

این ساختمان 15 طبقه می خواهد انواع راه حل های اینترنت اشیا مانند سنسورها را در تمامی امکانات برای نظارت بر مصرف آب و برق پیاده سازی کند.

آنها با جمع آوری انواع اطلاعات مربوط به این زیرساخت، از Big Data برای بهینه سازی منابعی مانند روشنایی، آب، گاز، تهویه و غیره استفاده خواهند کرد.

ساختمان Al Shera’a همچنین امنیت سایبری را به عنوان یک نکته ضروری در نظر می گیرد و از فناوری های بیومتریک و نظارت تصویری هوشمند استفاده می کند.

5. مرکز بولیت – واشنگتن

هوشمند سازی بیمارستان

این ساختمان تجاری یکی از مشهورترین ساختمان‌ها در جهان است که به لطف رویکرد موثر آن با استفاده از هوش مصنوعی برای دستیابی به حداکثر پایداری انجام می‌شود.

این ساختمان هوشمند به گونه ای طراحی شده است که کارکنان آن در 92 درصد ساعات کاری خود از نور خورشید بهره مند شوند.

نصب سنسورهای حرارتی در اتاق‌ها نیز یکی از نکات کلیدی در بهینه‌سازی کنترل آب و هوای ساختمان بوده است،

مرکز Bullit کنترل کامل تهویه، روشنایی، گرمایش و مصرف آب در سرتاسر ساختمان را به صورت بلادرنگ و از یک سکو دارد.

هتل های هوشمند چیست و چه مزایایی دارد؟

هوشمند سازی بیمارستان

نوآوری همیشه یکی از متحدان بخش گردشگری بوده است و اکنون بیش از هر زمان دیگری، فناوری به عنصری کلیدی در تقویت گردشگری تبدیل شده است.

آن دسته از شرکت هایی که به پیشرفت در فرآیند دیجیتالی کردن خود ادامه می دهند، مزیت قابل توجهی خواهند یافت که به آنها امکان می دهد.

در این مقاله به شما می گوییم که چگونه فناوری های جدید مدیریت هتل را متحول می کند و چگونه می توان با تغییراتی که به شما امکان می دهد عملکرد کارکنان را بهینه کنید و هزینه های عملیاتی را کاهش دهید مقابله کرد.

تغییر تکنولوژیک

هوشمند سازی بیمارستان

امروزه سرعت و بی‌درنگ بودن از عناصر کلیدی در زندگی روزمره ما هستند. با ظهور فناوری های جدید، رفتار کاربران تغییر کرده است. در دهه 1980، امکان پرداخت هزینه اقامت از طریق یک دستگاه تلفن همراه تنها با دو کلیک غیرممکن بود.

به همین ترتیب، ورود آخرین نسل فن‌آوری‌ها مانند اینترنت اشیا (IoT)، کلان داده یا هوش مصنوعی، ما را به سمت یک تغییر پارادایم در مدیریت هتل سوق می‌دهد. اکنون می توانیم در مورد هتل های هوشمند صحبت کنیم.

هتل هوشمند چیست؟

هوشمند سازی بیمارستان

هتل هوشمند هتلی است مجهز به فناوری های مخرب مانند هوش مصنوعی و اینترنت اشیا (اینترنت اشیا) با هدف بهبود مدیریت، کارایی و کنترل مدیریت هتل و همچنین ارائه خدمات بهتر به مهمانان.

چگونه این امر محقق می شود؟ با اجرای سنسورها در عناصر مختلف ساختمان، مبلمان و املاک. اینها می توانند داده ها را به طور مداوم به یک پلت فرم متمرکز ارسال کنند،

که آنها را در زمان واقعی دریافت می کند، آنها را پردازش می کند و آنها را به اطلاعات ارزشمند برای افراد مسئول مدیریت هتل تبدیل می کند.

ویژگی های یک هتل هوشمند چیست؟

هوشمند سازی بیمارستان

هتل های هوشمند به گونه ای طراحی شده اند که اقامتی بهتر از نظر خدمات و راحتی را برای مهمانان ارائه دهند، اما مهمتر از همه، امکان مدیریت بهینه به نفع امنیت، کارایی و ظرفیت کنترل را فراهم می کنند.

از جمله قابلیت های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کنترل دسترسی و امنیت

هوشمند سازی بیمارستان

فناوری های جدید برای پیاده سازی روش های پیشرفته شناسایی افراد هنگام دسترسی به فضای داخلی ساختمان یا اتاق ها استفاده می شود.

اینها می توانند کدها، تشخیص بیومتریک یا باز کردن قفل دیجیتال باشند. آنها همچنین دوربین مدار بسته را به یک سیستم نظارت متمرکز متصل می کنند.

اتاق های هوشمند

هوشمند سازی بیمارستان

مکانی که مهمانان می خواهند در آن احساس کنند که در خانه هستند. یک هتل هوشمند اطلاعاتی در مورد اشغال، درخواست سرویس اتاق، دمای آسایش و غیره ارائه می دهد تا اقامتی دلپذیر را تضمین کند.

کنترل هزینه های ساختمان

هوشمند سازی بیمارستان

امکان کنترل و نظارت در زمان واقعی بر مصرف آب و برق مانند برق، آب و سایر منابع وجود دارد.

مدیریت فضاهای مشترک

هوشمند سازی بیمارستان

استفاده از اتاق های جلسه، ظرفیت رستوران، استفاده از سالن بدنسازی و سایر موارد را می توان از طریق یک پلت فرم کنترلی کنترل کرد، بنابراین از مدیریت بهینه و هماهنگ با کارکنان خدمات اطمینان حاصل کرد.

کنترل پارکینگ

هوشمند سازی بیمارستان

نظارت بر دسترسی وسایل نقلیه و همچنین کنترل حجم فضاهای موجود و اشغال شده هنگام ارائه و تضمین خدمات با کیفیت مفید است. سیستم های دیجیتالی این اطلاعات را در زمان واقعی در اختیار کارکنان هتل قرار می دهند.

اتوماسیون فرآیندها

هوشمند سازی بیمارستان

امکان کنترل و اتوماسیون سیستم هایی مانند: روشنایی، پریز برق، گرمایش، تهویه مطبوع، لوازم برقی، درب، پنجره، کرکره، آبیاری و … وجود دارد.

صرفه جویی در بهره وری و عرضه

هوشمند سازی بیمارستان

کنترل عرضه از طریق اطلاعات مصرف امکان بهینه سازی هزینه ها را فراهم می کند که به نوبه خود منجر به صرفه جویی در هزینه و کاهش اثرات زیست محیطی می شود. هتل هوشمند هتلی کارآمد است که با محیط اطراف ادغام شده باشد.

دسترسی به داده ها از هر کجا
هوشمند سازی بیمارستان

تا زمانی که از پلتفرم های مدیریت ابری استفاده می شود، 5 ساختمان هوشمند دنیا و مزایای هتل هوشمند می توان در هر زمان و از هر مکانی به اطلاعات دسترسی پیدا کرد.

بهبود تصمیم گیری
هوشمند سازی بیمارستان

به لطف این پلتفرم‌های مدیریت مبتنی بر داده، مدیریت هتل می‌تواند بر تمام این اطلاعات تکیه کند و از آن برای ارزیابی تحولات مناطق،

خدمات مختلف هتل استفاده کند و تصمیم‌گیری استراتژیک بهتری را بر اساس داده‌های کلیدی برای سازمان ممکن می‌سازد.

چگونه با تحول دیجیتال در هتل مقابله کنیم؟
هوشمند سازی بیمارستان

پلتفرمی است که به مدیران هتل اجازه می دهد تا بهره وری کارکنان خود و عملکرد تسهیلات را افزایش دهند.

شما قادر خواهید بود هر چیزی را که در زمان واقعی اتفاق می افتد نظارت و کنترل کنید. رابط کاربری آسان آن به هر کارمندی این امکان را می دهد که بدون نیاز به دانش فنی، مدیریت روزانه هتل را با حداکثر کارایی انجام دهد.

کنترل دسترسی، فضاهای ملاقات، سرویس اتاق، روشنایی هوشمند، سیستم های تهویه مطبوع، فضاهای پارکینگ و موارد دیگر. کارایی هتل خود را بهینه کنید و بهبود بخشید.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.