7 مزیت دیجیتالی کردن کسب و کار صنعتی شما

7 مزیت دیجیتالی کردن کسب و کار صنعتی شما

7 مزیت دیجیتالی کردن کسب و کار صنعتی شما

iluxus

7 مزیت دیجیتالی کردن کسب و کار صنعتی شما تحول دیجیتال قطاری غیرقابل توقف است که هر شرکتی به خصوص در بخش صنعتی باید سوار آن شود.

شرکت‌های بیشتری از اهمیت دیجیتالی کردن عملیات تولید و پیاده‌سازی فناوری در هر زمینه‌ای از تولید آگاه می‌شوند.

به طور کلی، مصرف کنندگان با سرعت سرسام آور با عصر دیجیتال سازگار شده اند و تقریباً از هر شرکتی بسیار جلوتر است، در حالی که برخی از سازمان ها همچنان عقب هستند.

در Nexus Integra، ما می‌خواهیم مزایای تغییر و تطبیق شرکت خود را با خواسته‌های حال به شما نشان دهیم.

7 مزیت دیجیتالی کردن شرکت صنعتی خود را که ممکن است هنوز از آنها آگاه نباشید، بیابید.

بهره وری بیشتر

iluxus

به لطف اتوماسیون فرآیندها، کارکنان وظایف را با اثربخشی، استقلال و کارایی بیشتر انجام می دهند. چگونه؟

با بهینه‌سازی منابع، تیم برای انجام وظایف خاص آزاد می‌شود و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا روی موارد مرتبط‌تر تمرکز کنند.

از سوی دیگر، اگر فرآیندهای تولید سیستماتیک شوند، راه را برای کنترل بیشتر بر مدیریت دارایی باز می کند.

به این ترتیب زمانی که قبلاً صرف کارهای اداری می شد نیز می تواند در بهبود فرآیندهای تولید صنعتی یا بهینه سازی سایر وظایف سرمایه گذاری شود.

کاهش هزینه و زمان

iluxus

این نکته دلیل اصلی مورد قبلی است، زیرا بهبود بهره وری صرفه جویی زیادی در زمان و هزینه در تک تک بخش های سازمان به همراه دارد.

بدون شک یک شرکت صنعتی دیجیتالی، کسب و کاری رقابتی، مولد و سودآورتر است. با استفاده از این ابزارهای جدید،

مانند سیستم های MES و ERP، شرکت ها موثرتر هستند، زیرا می توانند وظایف را در زمان کمتری انجام دهند. مزایا، از این نظر، فوری هستند.

گسترش فرصت های تجاری شما

iluxus

شرکتی که انعطاف پذیر، به روز و در خط مقدم بخش فناوری باشد، شرکتی رقابتی است. پیروی از روندهای جدید در دیجیتالی کردن،

مدل کسب و کار را مجدداً برقرار می کند و ساختارهای تجاری جدیدی را اجرا می کند که شاید قبلاً ناشناخته یا غیرقابل دسترسی بودند.

علاوه بر این، دیجیتالی کردن شرکت صنعتی شما همیشه می تواند به شما این فرصت را بدهد که مرزهای خود را گسترش دهید، گردش مالی خود را افزایش دهید یا رقابتی تر شوید.

ارزش افزوده در مقابل رقابت

iluxus

به طور کلی، مقاومت در برابر تغییر یا طولانی شدن زمان معمولاً خوب پیش نمی‌رود، اما وقتی نوبت به کسب‌وکار می‌رسد، احتمال کاهش می‌یابد.

همانطور که در بالا ذکر شد، دیجیتالی شدن یک واقعیت زندگی در بخش صنعتی است و اینجا باقی مانده است. اکنون زمان آن است که نشان دهید کسب و کار شما چقدر می تواند انعطاف پذیر و سازگار باشد.

شرط‌بندی بر روی ابزارهای دیجیتالی که دارایی‌های شرکت شما را مدیریت می‌کنند، به شما کمک می‌کند تا هزینه‌ها را کاهش دهید، اما در مقایسه با سایر رقبا در این بخش، ارزش متفاوتی را نیز مشخص کنید.

علاوه بر این، دیجیتالی کردن شرکت صنعتی شما به بهبود شهرت آن نیز کمک می کند: به شرکت شما تصویری مدرن، نوآورانه و کارآمد در مقایسه با بقیه می دهد.

دسترسی به اطلاعات و ظرفیت تحلیل

iluxus

به لطف هوش مصنوعی، ابزارهای قدرتمند و موثری وجود دارد که به شرکت صنعتی شما کمک می کند تا منابع را بهینه کند، اطلاعات ارزشمندی را استخراج کند و به طور کلی عملکرد شرکت شما را بهبود بخشد.

بر روی کاغذ، مقدار زیادی از اطلاعات از دست می‌رود که در دستان مناسب می‌توان برای جلوگیری از حوادث، بهبود فرآیندهای تولید، استخراج پیش‌بینی‌های هوشمند، بهینه‌سازی زنجیره تولید و فهرست بی‌نهایتی از مزایای دیگر استفاده کرد.

به طور خلاصه، اگر متعهد به فرآیند دیجیتالی شدن هستید که با استفاده از هوش مصنوعی (AI) پشتیبانی می شود، می توانید فرصت های عالی برای بهینه سازی پیدا کنید که برای شرکت شما بسیار ارزشمند است.

کاهش زمان پاسخگویی

iluxus

دیجیتالی شدن بخش صنعتی تنها در سطح خارجی مزایایی به همراه ندارد. این تحول همچنین به معنای بهبود کار و ارتباطات داخلی شرکت است.

ابزارهای دیجیتال وظایف بین بخش ها را تسهیل می کند، تصمیم گیری را تسهیل می کند و زمان پاسخ را به اتوماسیون ساختمان اترینا حداقل می رساند.

از سوی دیگر، ساده‌سازی فرآیندها و کار با داده‌ها در زمان واقعی امکان واکنش فوری به هر نوع تغییری را که ممکن است در فرآیند تولید رخ دهد، می‌دهد.

این ساده‌سازی فرآیندها را ساده‌تر می‌کند، اما همچنین تجربه با مشتری یا شرکای بالقوه را که به طور فزاینده‌ای به دنبال ارتباط روان، سریع و فوری‌تر هستند، بهبود می‌بخشد.

جذب و حفظ استعدادها

iluxus

یک شرکت مدرن و دیجیتالی بودن نه تنها باعث ایجاد اعتبار نزد مشتریان، بلکه استعدادها نیز می شود. بهترین متخصصان همیشه پیشرفته ترین و نوآورترین شرکت ها را انتخاب می کنند.

اگر می خواهید بهترین تیم را داشته باشید، شرکت صنعتی خود را نباید رها کنید.

و هر چه افراد باهوش بیشتری در شرکت دیجیتالی خود داشته باشید، ایده های جدید، رویکردهای جدید و نتایج بهتری دریافت خواهید کرد.

به این ترتیب، می توان گفت که تغییر شرکت شما به شما کمک می کند تا آن را از راه های بی شماری تقویت کنید.

علاوه بر این، بهبود مدیریت دارایی و عملیات به تیم شما کمک می کند تا از وظایف خود رضایت بیشتری داشته باشد و حفظ استعدادها را در شرکت شما بهبود بخشد.

چگونه؟ پلتفرم‌های دیگر وظایف خاصی را که قبلاً باید به صورت دستی انجام می‌شد، انجام می‌دهند، مانند نگهداری مداوم ماشین‌ها، گزارش‌های خسته‌کننده و غیره.

تفاوت بین تعمیر و نگهداری پیشگیرانه و اصلاحی

iluxus

تعمیر و نگهداری یک وظیفه ضروری برای عملکرد صحیح هر شرکتی است، به ویژه در مورد تجهیزات و ماشین آلات صنعتی. این نکته ای است که هرگز نباید از آن غافل شد،

زیرا مدیریت صحیح آن می تواند از خرابی، خرابی و تعمیرات پرهزینه بی شمار جلوگیری کند. دو روش کلاسیک یا سنتی برای انجام تعمیر و نگهداری ماشین آلات یک شرکت وجود دارد،

پیشگیرانه یا اصلاحی. تفاوت این دو روش چیست؟ مزایای یکی نسبت به دیگری چیست؟ در این مقاله به تحلیل این دو روش نگهداری صنعتی و بررسی امکانات ارائه شده توسط هوش مصنوعی (AI) در این زمینه می پردازیم.

تعمیر و نگهداری اصلاحی چیست؟

iluxus

ما تعمیر و نگهداری اصلاحی را به عنوان اقداماتی می شناسیم که هدف آنها حل یا تصحیح مشکلات به شکل ظاهری است.

به طور معمول، این نوعی تعمیر و نگهداری است که به خرابی ها و خرابی های ناشی از استفاده و فرسودگی معمولی ماشین آلات پاسخ می دهد.

ویژگی اصلی این است که تعمیر و نگهداری اصلاحی نیازی به برنامه ریزی ندارد. با این حال، این عدم آمادگی همیشه مثبت یا سازنده نیست.

از سوی دیگر، مهم است که در نظر داشته باشید که تعمیر و نگهداری اصلاحی مستلزم توقف بیشتر تولید است و می تواند بر ریتم عادی شرکت تأثیر بگذارد.

بنابراین باید توجه داشت که اگر شرکتی صرفاً تعمیرات پیشگیرانه را انجام دهد، دچار توقف بیشتر، افزایش هزینه و حتی تاخیر در تحویل و سفارش خواهد شد.

این نوع تعمیر و نگهداری معمولا توسط شرکت های کوچک با حجم کاری بسیار کم انجام می شود. با این حال، مهم نیست که شرکت چقدر محدود است،

اگر به دنبال پایداری طولانی مدت و بهینه سازی حداکثری همه منابع هستید، این نوع نگهداری توصیه نمی شود.

در این پست در مورد 3 نوع نگهداری که وجود دارد صحبت می کنیم: پیشگیرانه، اصلاحی و پیشگیرانه.

نگهداری پیشگیرانه چیست؟

iluxus

جایگزین تعمیر و نگهداری اصلاحی کلاسیک، تعمیر و نگهداری پیشگیرانه یا تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده است.

این نوع سیستم به منظور به حداقل رساندن تعداد خرابی ها در خط تولید به صورت منظم انجام می شود.

اساساً هدف آن جلوگیری از خرابی های ناشی از سایش و پارگی با پیش بینی خرابی های احتمالی ناشی از فرسودگی است.

چگونه؟ با انجام اقدامات اولیه و اطمینان از اینکه تولید همیشه تحت کنترل است، 7 مزیت دیجیتالی کردن کسب و کار بنابراین هرگونه مشکل ایمنی را به حداقل می رساند.

برخی از کارهایی که انجام می شود بر اساس بازرسی تاسیسات، تعویض روغن در ماشین یا تمیز کردن خوب آن است.

بنابراین، تعمیر و نگهداری پیشگیرانه خوب از خرابی های عمده، هزینه های تعمیر و جایگزینی قطعات ماشین آلات جلوگیری و کاهش می دهد.

کارشناسان خاطرنشان می کنند که بدون شک نگهداری پیشگیرانه در دراز مدت بسیار کارآمدتر و مقرون به صرفه تر است.

علاوه بر این، با این سیستم، شرکت ها همیشه می توانند برای مراقبت از این کار به یک CMMS (مدیریت تعمیر و نگهداری به کمک کامپیوتر) اعتماد کنند.

تعمیر و نگهداری پیش بینی شده به عنوان راه حل نهایی

iluxus

با مقایسه تعمیر و نگهداری اصلاحی و پیشگیرانه، باید این سوال را مطرح کرد که هوش مصنوعی چه نقشی می تواند در این زمینه ایفا کند.

تعمیر و نگهداری پیش بینی شده به عنوان راه حل قطعی از نظر مدیریت نگهداری برای هر شرکت در حال ظهور است.

تعمیر و نگهداری پیش بینی شده به عنوان یک تکنیک جدید ظاهر می شود که IIoT را با هوش مصنوعی با هدف پیش بینی ظاهر خرابی ها ترکیب می کند،

اما با تشخیص ناهنجاری ها در عملکرد و نشانه هایی از خرابی های احتمالی در آینده در تجهیزات تولید.

چگونه کار می کند؟ همانطور که تجزیه و تحلیل پیش بینی کننده مسئول پیش بینی حرکات در بازارهای مالی است،

تعمیر و نگهداری پیش بینی از تجزیه و تحلیل داده ها برای پیش بینی خرابی ها و خرابی های احتمالی در ماشین آلات هر شرکت استفاده می کند.

از طریق یادگیری ماشینی، الگوهایی استخراج می‌شوند و پیش‌بینی‌هایی انجام می‌شوند که زمان‌بندی نگهداری دارایی را، مدت‌ها قبل از وقوع هر نوع خرابی، برنامه‌ریزی می‌کنند.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.