7 پرسش و پاسخ برتر مصاحبه اینترنت اشیا برای سال 2022

7 پرسش و پاسخ برتر مصاحبه اینترنت اشیا برای سال 2022

7 پرسش و پاسخ برتر مصاحبه اینترنت اشیا برای سال 2022

هزینه هوشمند سازی ویلا

7 پرسش و پاسخ برتر مصاحبه اینترنت اشیا برای سال 2022 اینترنت اشیا می تواند برای طیف وسیعی از سازمان ها مفید باشد.

اما سیستم‌های اینترنت اشیا به متخصصانی نیاز دارند که راه خود را در اطراف فناوری بدانند و درک کنند که برای برنامه‌ریزی، استقرار و نگهداری یک سیستم اینترنت اشیا چه چیزی لازم است.

هنگام مصاحبه با افراد برای این موقعیت ها، رهبران فناوری اطلاعات و سایر تصمیم گیرندگان باید سطح مهارت و توانایی یک نامزد در درک مفاهیم اساسی اینترنت اشیا را ارزیابی کنند.

آنها باید سوالات مناسب مصاحبه اینترنت اشیا را از کارمندان احتمالی بپرسند و بدانند که در پاسخ ها به دنبال چه چیزی بگردند.

در اینجا 30 پرسش و پاسخ برتر مصاحبه برای کمک به این ارزیابی آورده شده است. آن‌ها می‌توانند به سازمان‌هایی،

به استعداد اینترنت اشیا نیاز دارند کمک کنند تا تعیین کنند آیا یک فرد دانش لازم برای برآورده کردن نیازهای اینترنت اشیا را دارد یا خیر.

سوالات و پاسخ های برتر مصاحبه اینترنت اشیا

1. اینترنت اشیا چیست؟

هزینه هوشمند سازی ویلا

IoT به اینترنت اشیا اشاره دارد. این یک سیستم از دستگاه های فیزیکی مرتبط با یکدیگر است که به هر کدام یک شناسه منحصر به فرد اختصاص داده شده است.

اینترنت اشیا اتصال اینترنت را فراتر از پلتفرم های سنتی مانند رایانه های شخصی، لپ تاپ ها و تلفن های همراه گسترش می دهد.

دستگاه های اینترنت اشیا می توانند داده ها را از طریق شبکه بدون نیاز به تعامل انسانی انتقال دهند. این دستگاه ها حاوی سیستم های تعبیه شده ای هستند.

می توانند انواع مختلفی از عملیات را انجام دهند، مانند جمع آوری اطلاعات در مورد محیط اطراف، انتقال داده ها از طریق شبکه،

پاسخ به دستورات از راه دور، یا انجام اقدامات بر اساس داده های جمع آوری شده. دستگاه‌های اینترنت اشیا می‌توانند شامل پوشیدنی‌ها، ایمپلنت‌ها،

وسایل نقلیه، ماشین‌آلات، گوشی‌های هوشمند، لوازم خانگی، سیستم‌های محاسباتی یا هر وسیله دیگری باشد که می‌تواند به طور منحصربه‌فرد شناسایی، انتقال داده و مشارکت در یک شبکه باشد.

2. چه صنایعی می توانند از اینترنت اشیا بهره ببرند؟

هزینه هوشمند سازی ویلا

طیف گسترده‌ای از صنایع می‌توانند از اینترنت اشیا بهره ببرند، از جمله مراقبت‌های بهداشتی، کشاورزی، تولید،

خودروسازی، حمل‌ونقل عمومی، آب و برق و انرژی، محیط‌زیست، شهرهای هوشمند، خانه‌های هوشمند و دستگاه‌های مصرف‌کننده.

3. اینترنت اشیا چگونه می تواند برای صنعت مراقبت های بهداشتی مفید باشد؟

هزینه هوشمند سازی ویلا

اینترنت اشیا به طرق مختلف برای صنعت مراقبت های بهداشتی سود می برد – اغلب از طریق آنچه اینترنت اشیاء پزشکی نامیده می شود:

دستگاه‌های پوشیدنی می‌توانند وضعیت حیاتی یا سلامتی بیمار را کنترل کنند و به‌طور خودکار به‌روزرسانی‌های وضعیت را به مرکز پزشکی ارسال کنند.

دستگاه‌های IoT کاشته‌شده می‌توانند به حفظ سلامت بیمار کمک کنند و به طور خودکار داده‌های مربوط به ایمپلنت‌ها و عملیات آن‌ها،

را در اختیار امکانات پزشکی قرار دهند. برخی از ایمپلنت ها نیز بدون نیاز به 7 پرسش و پاسخ برتر مصاحبه اینترنت اشیا برای سال 2022 جراحی اضافی قابل تنظیم هستند.

تسهیلات پزشکی می‌توانند پوشیدنی‌هایی را برای بیماران فراهم کنند که نظارت و ردیابی آنها را آسان‌تر می‌کنند،

به‌ویژه بیمارانی که به راحتی گیج می‌شوند یا جوان هستند. پوشیدنی ها همچنین می توانند جریان بیمار را برای بهینه سازی فرآیندها، مانند پذیرش یا ترخیص، ردیابی کنند.

امکانات پزشکی

هزینه هوشمند سازی ویلا

می‌توانند با ردیابی حرکات و سپس تجزیه و تحلیل داده‌های جمع‌آوری‌شده برای تعیین راه‌های بهتر برای مدیریت گردش کار و بهینه‌سازی کارهای روزانه، ابزارهای پوشیدنی را در اختیار کارکنان قرار دهند تا به بهبود بهره‌وری کمک کنند.

اینترنت اشیا به طور بالقوه می تواند به مراکز پزشکی و بیماران کمک کند تا داروهای خود را در تمام مراحل چرخه دارو مدیریت کنند – از نوشتن و پر کردن نسخه تا ردیابی مصرف و یادآوری زمان مصرف دوزهای خاص به بیماران.

اینترنت اشیا می‌تواند به تسهیلات پزشکی کمک کند تا نحوه مدیریت محیط‌های فیزیکی و دارایی‌های خود و همچنین عملیات داخلی را بهبود بخشند،

در حالی که خودکار کردن فرآیندهای خاص، مانند ردیابی و سفارش لوازم را آسان‌تر می‌کند. اینترنت اشیا به طور بالقوه همچنین می تواند رباتیک را برای انجام کارهای معمول تسهیل کند.

مراکز پزشکی می توانند از اینترنت اشیا برای اتصال تجهیزات پزشکی در مکان های مختلف استفاده کنند تا بتوانند به طور مؤثرتری داده ها را به اشتراک بگذارند و تلاش های بیمار را هماهنگ کنند،

تجهیزات پزشکی می توانند از دستگاه های اینترنت اشیا برای نظارت بر رویه ها استفاده کنند تا اطمینان حاصل شود که هیچ خطایی رخ نمی دهد که سلامت انسان را به خطر بیندازد.

4. منظور از شهر هوشمند در اینترنت اشیا چیست؟

هزینه هوشمند سازی ویلا

شهر هوشمند یک منطقه شهری است که از فناوری‌های اینترنت اشیا برای اتصال خدمات شهری و افزایش ارائه آنها استفاده می‌کند.

شهرهای هوشمند می‌توانند به کاهش جرم، بهینه‌سازی حمل‌ونقل عمومی، بهبود کیفیت هوا، ساده‌سازی جریان ترافیک، کاهش مصرف انرژی،

مدیریت زیرساخت‌ها، کاهش خطرات سلامتی، ساده‌سازی پارکینگ، مدیریت خدمات شهری و بهبود انواع فرآیندهای دیگر کمک کنند.

با استفاده از جمع‌آوری داده‌های مبتنی بر حسگر، شهر هوشمند می‌تواند طیف گسترده‌ای از خدمات را هماهنگ و خودکار کند،

در حالی که هزینه‌ها را کاهش می‌دهد و دسترسی افراد بیشتری را به این خدمات آسان‌تر می‌کند.

پیاده سازی یک شهر هوشمند به چیزی بیش از گسترش دستگاه های اینترنت اشیا در اطراف نیاز دارد.

این شهر به یک زیرساخت جامع برای استقرار و نگهداری آن دستگاه ها و همچنین برای پردازش، تجزیه و تحلیل و ذخیره داده ها نیاز دارد.

این سیستم به برنامه‌های کاربردی پیچیده‌ای نیاز دارد که فناوری‌های پیشرفته‌ای مانند هوش مصنوعی (AI) و تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده را در خود جای دهد.

این سیستم همچنین باید به نگرانی‌های امنیتی و حفظ حریم خصوصی و همچنین مسائل مربوط به قابلیت همکاری که ممکن است پیش بیاید، رسیدگی کند.

جای تعجب نیست که چنین تلاشی می‌تواند زمان و هزینه قابل توجهی را ببرد، اما مزایای یک شهر هوشمند می‌تواند ارزش تلاش شهرداری را داشته باشد که می‌تواند آن را عملی کند.

5. اجزای اصلی معماری اینترنت اشیا چیست؟

هزینه هوشمند سازی ویلا

دستگاه‌های هوشمند شامل سیستم‌های تعبیه‌شده برای انجام وظایفی مانند جمع‌آوری و انتقال داده یا پاسخ به دستورات از سیستم‌های کنترل و مدیریت خارجی است.

پلتفرم‌های پردازش داده شامل سخت‌افزار و نرم‌افزار لازم برای پردازش و تجزیه و تحلیل داده‌هایی هستند که از طریق شبکه از دستگاه‌های IoT وارد می‌شوند.

پلتفرم‌های ذخیره‌سازی، داده‌ها و رابط با پلتفرم پردازش داده را برای پشتیبانی از عملیات آن مدیریت و ذخیره می‌کنند.

زیرساخت شبکه ارتباطات بین دستگاه ها و بسترهای پردازش و ذخیره سازی داده اتوماسیون ساختمان آترینا را تسهیل می کند.

یک رابط کاربری به افراد امکان می‌دهد مستقیماً به دستگاه‌های IoT متصل شوند تا آنها را پیکربندی و مدیریت کنند.

همچنین وضعیت آنها را تأیید و عیب‌یابی کنند. رابط کاربری همچنین ممکن است راهی برای مشاهده داده‌های جمع‌آوری‌شده دستگاه یا

گزارش‌های تولید شده ارائه کند. این رابط جدا از رابط هایی است که برای مشاهده داده های جمع آوری شده در بسترهای پردازش داده یا ذخیره سازی استفاده می شود.

راه های دیگری برای طبقه بندی معماری اینترنت اشیا وجود دارد. برای مثال، پلتفرم‌های پردازش و ذخیره‌سازی داده‌ها را به‌عنوان یک مؤلفه واحد در نظر بگیرید،

یا پلت‌فرم پردازش داده را به اجزای متعددی مانند سخت‌افزار و نرم‌افزار تقسیم کنید.

6. سیستم تعبیه شده در دستگاه اینترنت اشیا چیست؟

هزینه هوشمند سازی ویلا

سیستم تعبیه شده ترکیبی از سخت افزار، نرم افزار و سیستم عامل است که برای یک هدف خاص پیکربندی شده است. این در اصل یک کامپیوتر کوچک است که می تواند،

در سیستم های مکانیکی یا الکتریکی مانند اتومبیل، تجهیزات صنعتی، دستگاه های پزشکی، بلندگوهای هوشمند یا ساعت های دیجیتال تعبیه شود.

یک سیستم تعبیه شده ممکن است قابل برنامه ریزی باشد یا عملکرد ثابتی داشته باشد.

به طور کلی از یک پردازنده، حافظه، منبع تغذیه و پورت های ارتباطی تشکیل شده است و شامل نرم افزار لازم برای انجام عملیات است.

برخی از سیستم‌های تعبیه‌شده نیز ممکن است یک سیستم‌عامل سبک وزن را اجرا کنند، مانند نسخه‌ای از لینوکس.

یک سیستم تعبیه شده از پورت های ارتباطی برای انتقال داده ها از پردازنده خود به یک دستگاه جانبی استفاده می کند،

که ممکن است یک دروازه، پلت فرم پردازش داده مرکزی یا یک سیستم تعبیه شده دیگر باشد. پردازنده ممکن است یک ریزپردازنده یا یک میکروکنترلر باشد که یک ریزپردازنده است.

شامل حافظه یکپارچه و رابط های جانبی است. برای تفسیر داده های جمع آوری شده، پردازنده از نرم افزارهای تخصصی ذخیره شده در حافظه استفاده می کند.

سیستم های تعبیه شده می توانند به طور قابل توجهی بین دستگاه های IoT از نظر پیچیدگی و عملکرد متفاوت باشند، اما همه آنها ظرفیت پردازش و انتقال داده ها را فراهم می کنند.

7. اجزای اصلی سخت افزاری که یک سیستم تعبیه شده را تشکیل می دهند کدامند؟

هزینه هوشمند سازی ویلا

یک سیستم تعبیه شده می تواند شامل هر یک از انواع قطعات سخت افزاری زیر باشد:

سنسور یا دستگاه ورودی دیگر اطلاعات را از دنیای قابل مشاهده جمع آوری می کند و آن را به سیگنال الکتریکی تبدیل می کند. نوع داده های جمع آوری شده به دستگاه ورودی بستگی دارد.

مبدل آنالوگ به دیجیتال سیگنال الکتریکی را از آنالوگ به دیجیتال تغییر می دهد.

پردازنده. داده های دیجیتالی را که حسگر یا دستگاه ورودی دیگر جمع آوری می کند پردازش می کند.

حافظه نرم افزار تخصصی و داده های دیجیتالی را که حسگر یا سایر دستگاه های ورودی جمع آوری می کند ذخیره می کند.

مبدل دیجیتال به آنالوگ داده های دیجیتال را از پردازنده به داده های آنالوگ تغییر می دهد.

فعال کننده. بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده از یک حسگر یا دستگاه ورودی دیگر اقدام می‌کند.

یک سیستم تعبیه شده ممکن است شامل چندین حسگر و محرک باشد. به عنوان مثال، یک سیستم ممکن است شامل چندین حسگر باشد که اطلاعات محیطی را جمع‌آوری می‌کند،

که تبدیل شده و به پردازنده ارسال می‌شود. پس از پردازش، داده ها دوباره

تبدیل می شوند و به چندین محرک فرستاده می شوند که اقدامات تجویز شده را انجام می دهند.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.