8 ابزار تجزیه و تحلیل داده که هر توسعه دهنده ای باید بداند

8 ابزار تجزیه و تحلیل داده که هر توسعه دهنده ای باید بداند

8 ابزار تجزیه و تحلیل داده که هر توسعه دهنده ای باید بداند

هوشمند سازی بیمارستان

8 ابزار تجزیه و تحلیل داده که هر توسعه دهنده ای باید بداند دنیای تجارت و فناوری در حال بیدار شدن است، شروع به آگاهی و استفاده از پتانسیل عظیمی است که علم تجزیه و تحلیل داده برای آنها ذخیره کرده است.

در همین حال، تعدادی از ابزارهای تجزیه و تحلیل داده ها در حال ظهور هستند که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا اطلاعات به دست آمده را مدیریت، ارائه و نتیجه گیری کنند.

گسترده ترین ابزارهای تجزیه و تحلیل داده ها در آن زمان چیست و برای چه چیزی می توان از آنها استفاده کرد؟ در زیر به تحلیل این موضوع می پردازیم.

مفیدترین ابزار تجزیه و تحلیل داده ها کدامند؟

هوشمند سازی بیمارستان

با ظهور زمینه هایی مانند هوش عملیاتی برای تصمیم گیری های تجاری، تعداد فزاینده ای از شرکت ها وجود دارند که تجزیه و تحلیل داده ها را به عنوان بخشی ضروری از ابتکارات و استراتژی های خود ارزیابی می کنند.

تجزیه و تحلیل داده‌ها به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا مشکلاتی را که قبلا پنهان بودند شناسایی کرده و تصمیمات بهتری بگیرند. به همین دلیل، انتخاب ابزار تجزیه و تحلیل داده های مناسب می تواند ضروری باشد.

این بدان معنی است که می تواند اطلاعات ارزشمندی را در اختیار شرکت ها قرار دهد که منجر به راه حل هایی در رابطه با کارایی یا تصمیمات استراتژیک می شود.

محبوب ترین ابزارها عبارتند از:

Zoho Analytics

هوشمند سازی بیمارستان

این پلتفرم متشکل از نرم افزارهایی است که بر هوش تجاری، تولید گزارش ها و تجزیه و تحلیل داده ها متمرکز است. Zoho Analytics شرکت‌ها را قادر می‌سازد؛

به معیارهای کلیدی کسب‌وکار خود دسترسی داشته باشند و تجسم کنند که کدام روند در زمان حفظ می‌شوند، و اطلاعات پنهانی را که می‌تواند برای کسب‌وکارشان ضروری باشد، آشکار می‌کند.

برای سهولت استفاده از آن، Zoho Analytics دارای یک دستیار مجازی هوشمند است که به کاربران کمک می کند. این دستیار مبتنی بر هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و پردازش زبان طبیعی است و به آن اجازه می‌دهد به روشی ساده به کاربران کمک کند.

تابلو عمومی

هوشمند سازی بیمارستان

این یک پلت فرم کلیدی در عملکرد فرآیندهای هوش تجاری است: به عبارت دیگر، Tableau Public تجزیه و تحلیل داده های تاریخی را برای تصمیم گیری استراتژیک در یک تجارت تسهیل می کند.

علاوه بر این، امکان استفاده بصری ویژه در زمینه تجسم را فراهم می کند، زیرا قالب های خودکاری را ارائه می دهد که می توانند سفارشی شوند.

به عنوان آخرین مرحله، پلت فرم اجازه می دهد تا نتیجه گیری ها را با مشتری از طریق شبکه های اجتماعی یا به صورت دانلود به اشتراک بگذارد.

ابزارهای تجزیه و تحلیل داده دیگری نیز وجود دارد که عملکرد آنها مشابه Tableau Public است، مانند Power BI و FineReport.

ماینر سریع

هوشمند سازی بیمارستان

Rapid Miner از یک پلت فرم تجزیه و تحلیل داده و یادگیری ماشین تشکیل شده است که می تواند برای تولید تجزیه و تحلیل و نظارت بر تحول داده ها در زمان واقعی استفاده شود.

این نرم افزار امکان ادغام اطلاعات از منابع و انواع مختلف از جمله داده های Access، Excel و Microsoft SQL را فراهم می کند.

علاوه بر این، ویژگی‌های یادگیری ماشینی را برای ایجاد پلتفرمی که تا حد امکان بصری است، شامل می‌شود. این بدان معنی است که لازم نیست کاربر بداند چگونه کدنویسی کند تا از ابزار حداکثر استفاده را ببرد،

در حالی که به توسعه دهندگان اجازه می دهد در کار خود کارآمدتر باشند. در هر صورت، یک بخش منبع آموزشی در وب سایت آنها حاوی سوالات متداول در مورد استفاده از ابزار وجود دارد.

با توجه به خود این ابزار، بیش از 40000 شرکت در حال حاضر از Rapid Miner استفاده می کنند و از مزایای این پلت فرم برای اعمال علم داده در تجارت خود استفاده می کنند.

Knime

هوشمند سازی بیمارستان

این نرم افزار یک محیط متن باز برای تجزیه و تحلیل داده ها ایجاد می کند و به یکی از محبوب ترین و کامل ترین ابزارهای تجزیه و تحلیل داده تبدیل می شود.

از جمله قابلیت های آن، شامل مولفه هایی برای تشخیص ناهنجاری ها در فرآیندهای شرکت، بهینه سازی موجودی ها یا اندازه گیری رضایت مشتری است.

هنگامی که صحبت از سهولت استفاده و شهودی به میان می آید، Knime همچنین یک انجمن ایجاد کرده است که در آن پرسنل فنی می توانند در مورد استفاده از پلتفرم سؤال بپرسند.

این ابزار همچنین با نرم افزار ابری Azure و Amazon AWS ادغام می شود.

Qlick Sense

هوشمند سازی بیمارستان

تکامل Qlick View، یک راه حل یکپارچه برای بررسی داده های تولید شده توسط یک شرکت و استفاده از پتانسیل آن بر اساس اصول هوش تجاری است.

همچنین برنامه‌های هوش مصنوعی را ارائه می‌دهد که با استفاده از فناوری انجمنی، پیشنهادهایی را به کاربران نشان می‌دهند تا کشف روندها و فرصت‌های پنهان در اطلاعات را تقویت کنند.

در میان مزایای آن، ما می توانیم استفاده بصری آن را بیابیم، به این معنی که دانستن نحوه برنامه نویسی برای استفاده از داده ها مورد نیاز نیست.

به عنوان مثال، این نرم افزار برای نمایش داده ها و روندهای مرتبط با استفاده از رنگ های مشابه طراحی شده است.

آپاچی اسپارک

هوشمند سازی بیمارستان

Apache Spark یک نرم افزار تحلیلی برای پردازش حجم زیادی از داده ها یا داده های بدون ساختار است. علیرغم اینکه به اندازه سایر پلتفرم ها بصری نیست،

از آنجایی که نیاز به آشنایی با زبان های برنامه نویسی دارد، از زبان های رایج مانند جاوا، اسکالا، پایتون، R و SQL استفاده می کند.

برای تسهیل معرفی و کاوش ابزار، این پلت فرم تجزیه و تحلیل داده ها همچنین اتوماسیون ساختمان آترینا منابع و اسنادی،

را به کسانی که با آن شروع به کار می کنند ارائه می دهد، در حالی که جمع آوری کاربران خاص را نیز سازماندهی می کند.

SAS

هوشمند سازی بیمارستان

این یکی از کهنه کارترین ابزارهای تجزیه و تحلیل داده است و منشأ آن را می توان در محیط برنامه نویسی و زبان توسعه یافته توسط این موسسه در سال 1966 یافت.

این ابزار هم برای دانشمندان داده و هم آماردانان یا کارشناسان هوش تجاری مورد هدف قرار می گیرد و امکان کاوش، تجزیه و تحلیل و تجسم داده ها در یک پلتفرم مشابه

از سال 2011، SAS ویژگی‌های نرم‌افزار را در رابطه 8 ابزار تجزیه و تحلیل داده با بازاریابی و فروش افزایش داده و به یک پلتفرم قدرتمند B2C تبدیل شده است،

این شامل ویژگی‌های هوش مصنوعی مربوط به مشتریان و سرنخ‌ها، علاوه بر تجزیه و تحلیل بازاریابی و شبکه‌های اجتماعی است.

به این ترتیب به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا مروری کامل در این زمینه داشته باشند و مدیریت و پیش‌بینی رفتار مشتریان و بهبود ارتباط با آنها را ممکن می‌سازد.

استعداد

هوشمند سازی بیمارستان

این یک پلت فرم تجزیه و تحلیل داده است که بر روی تجسم و کاوش داده ها برای تسهیل تصمیم گیری در شرکت ها تمرکز دارد.

از طریق یک سیستم ذخیره سازی ابری کار می کند و همه فرآیندهای پیرامون علم داده را یکپارچه می کند: از کسب اطلاعات تا راه های مختلف اشتراک گذاری آن.

بر اساس نیاز شرکت ها، این پلتفرم گزینه های نرم افزاری مختلفی را ارائه می دهد که برخی از آنها رایگان هستند.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.