8 مزیت برتر داشتن سیستم مدیریت بیمارستان هوشمند

8 مزیت برتر داشتن سیستم مدیریت بیمارستان هوشمند

8 مزیت برتر داشتن سیستم مدیریت بیمارستان هوشمند، مدیریت بیمارستان به هیچ وجه کار ساده ای نیست. هوشمند سازی بیمارستان به عنوان یکی از مهمترین اقدامات اجتماعی-اقتصادی،

نیازمند نظم و انضباط و مدیریت کارآمد است. مسئولیت ها و فعالیت های روزانه زیادی برای مدیریت وجود دارد، از مدیریت سوابق سلامتی بیماران، برنامه پزشکان،

موجودی داروخانه، در دسترس بودن تخت، تعمیر و نگهداری منظم تجهیزات، سوابق صورتحساب، برخورد با شرکت های بیمه، و مدیریت تسهیلات و بسیاری موارد دیگر.

به همین دلیل، شما به یک سیستم هوشمند سازی بیمارستان نیاز دارید تا به طور موثر تمام این فعالیت ها را بدون هیچ گونه ابهام، ناهماهنگی یا خطا مدیریت کند.

در این مقاله می آموزیم که سیستم مدیریت بیمارستان چیست، چرا داشتن یک سیستم هوشمند سازی بیمارستان بسیار مهم است،

مزایای آن چیست و 5 سیستم هوشمند سازی بیمارستان برتر در سال 2021. بیایید با تعریف سیستم مدیریت بیمارستانی شروع کنیم.

سیستم مدیریت بیمارستانی (HMS) دقیقاً چیست؟

هوشمند سازی بیمارستان که به عنوان سیستم مدیریت سرپایی نیز شناخته می شود، یک نرم افزار مبتنی بر کامپیوتر، مبتنی بر وب یا مبتنی بر ابر است.

به مدیریت تمام جنبه های فعالیت های بیمارستانی و فرآیندهای پیچیده که بخشی از عملیات روزانه هوشمند سازی بیمارستان است کمک می کند.

برای جمع آوری، مشاهده، نظارت و گزارش اطلاعات در مورد هر جنبه ای از عملکرد بیمارستان، رابط هایی را برای ذینفعان مختلف در یک هوشمند سازی بیمارستان یا هر مرکز پزشکی ارائه می دهد.

این نرم افزار متمرکز 360 درجه به شما امکان می دهد بیماران، پزشکان، موجودی، قرار ملاقات ها، سوابق صورتحساب، نیروی کار، گزارش های بیمار، امور مالی و موارد دیگر را مدیریت کنید.

به طور خلاصه، هوشمند سازی بیمارستان هوشمند نرم افزاری است که امکان مدیریت و مدیریت روان عملیات روزانه یک هوشمند سازی بیمارستان را فراهم می کند.

حال، بیایید ببینیم که چرا هر مرکز درمانی به یک سیستم هوشمند سازی بیمارستان نیاز دارد.

چه چیزی یک سیستم مدیریت بیمارستان هوشمند را بسیار مهم می کند؟

یک هوشمند سازی بیمارستان هوشمند به دلایل متعددی حیاتی است، از جمله ارائه مراقبت های بالینی بهتر برای هر بیمار، اطمینان از عملکرد روان کل مرکز، و تسهیل مدیریت مالی بهتر همه بخش ها و در نهایت بیمارستان.

همچنین به منظور حذف خطاهای دستی از انواع عملیات، مدیریت موثر منابع بیمارستان، بهبود رضایت بیمار با ارائه مراقبت های با کیفیت، و به روز نگه داشتن موجودی ها از جمله موارد دیگر ضروری است.

همه این عوامل نشان می دهد که برای اطمینان از مدیریت روان و کارآمد مرکز مراقبت های بهداشتی خود، باید یک هوشمند سازی بیمارستان مبتنی بر وب یا ابری را اتخاذ کنید.

بخش زیر به مزایای کلیدی هوشمند سازی بیمارستان می پردازد. بیا یک نگاهی بیندازیم.

8 مزیت برتر سیستم مدیریت بیمارستان هوشمند

یک HMS هوشمند تعدادی مزایا از جمله تشخیص و مراقبت پیشرفته، عملکرد صاف تسهیلات، در دسترس بودن داده ها در نوک انگشتان، صرفه جویی در هزینه، و دسترسی به داده ها در زمان واقعی را ارائه می دهد.

بیایید به برخی از مهمترین مزایای هوشمند سازی بیمارستان نگاهی بیندازیم.

1. بهبود تشخیص و درمان

مزیت اصلی هوشمند سازی بیمارستان هوشمند این است که تشخیص و درمان بیمار را بهبود می بخشد. گزارش سلامتی و سابقه پزشکی بیمار از گذشته تا کنون و همچنین بیماری که از آن رنج می‌برد و مراقبت‌هایی که دریافت کرده است،

همگی را می‌توان به HMS اضافه کرد و از طریق HMS به آن دسترسی داشت. با استفاده از این دانش، پزشکان می توانند مشکلات سلامتی بیماران را بهتر ارزیابی کنند و در نهایت آنها را برای ارائه بهترین مراقبت ممکن توانمند می کنند.

2. عملکرد بدون درز تسهیلات بیمارستان

هر بیمارستانی برای خودش یک ماشین است. هر بخش از بیمارستان اعم از کارکنان، پزشکان، موجودی یا امور مالی به هم مرتبط است. بنابراین، به منظور ارائه عملکرد بهتر به طور کلی، تمام اجزا باید در شرایط کار خوب و پشت سر هم کار کنند.

این را می توان با کمک یک هوشمند سازی بیمارستان انجام داد. سیستم مدیریت بیمارستان هوشمند تضمین می‌کند که تمامی اجزای تأسیسات بیمارستانی در وضعیت مناسبی قرار دارند و بهترین نتایج ممکن به دست می‌آیند.

3. مدیریت موجودی بهتر

هر بیمارستانی، اعم از چندتخصصی یا جراحی، دارای موجودی وسیعی از داروها، ابزار پزشکی، اقلام زیست تخریب پذیر مانند ماسک، دستکش و سرنگ، غذای بیمار، محصولات بستر و موارد دیگر است.

همه این موارد باید همیشه به روز نگه داشته شوند تا از عملکرد روان بیمارستان اطمینان حاصل شود. با استفاده از HMS، می توانید به روز رسانی روزانه در مورد سهام موجود دریافت کنید و بنابراین به طور موثر موجودی خود را مدیریت کنید.

4. در دسترس بودن اطلاعات در نوک انگشتان

داده‌های بیمارستان به شما امکان می‌دهد رویدادهای مختلف را برای بهبود رویکرد و تعیین اهداف عملکردی ردیابی و نظارت کنید. با یک هوشمند سازی بیمارستان هوشمند،

تمام جزئیات مورد نیاز از جمله تاریخچه پزشکی بیمار، موجودی، امور مالی، نیروی کار و موارد دیگر را در اختیار خواهید داشت. با استفاده از این دانش می توانید متوجه شوید.

چه نقص هایی در سیستم یا در کدام بخش وجود دارد و چگونه آنها را برطرف کنید. این اطلاعات همچنین به شما در ایجاد یک استراتژی بلند مدت برای مرکز مراقبت های بهداشتی خود کمک می کند.

5. کاهش هزینه های غیر ضروری

هنگامی که تمام عملیات بیمارستان به صورت دستی انجام می شود، خطر نشت اطلاعات و بی نظمی زیاد است. زیرا ما به عنوان انسان مستعد اشتباه هستیم.

این خطاها در درازمدت عواقب جدی خواهد داشت. با این حال، با کمک یک سیستم مدیریت هوشمند بیمارستان، می توانید به راحتی تمامی عملیات بیمارستان را کنترل کنید،

حتی با منابع انسانی کمتر. علاوه بر این، این امر همچنین دخالت انسان در سیستم را محدود می کند و در نتیجه هزینه های عملیاتی کمتر و نشت کمتری را به همراه خواهد داشت.

6. افزایش حفاظت از داده ها

یکی دیگر از مزایای قابل توجه سیستم های مدیریت بیمارستان بهبود حفاظت از داده ها است. از آنجایی که همه چیز از طریق یک سیستم امن انجام می شود، فقط افراد مجاز به جمع آوری داده های خاص دسترسی دارند.

علاوه بر این، در یک هوشمند سازی بیمارستان مبتنی بر ابر، همه چیز به هم مرتبط است و اطمینان می‌دهد که هیچ خطری از دست دادن داده‌ها وجود ندارد و تاریخچه پزشکی یا اطلاعات وضعیت بیمار کاملاً محافظت می‌شود.

7. دسترسی به داده ها در زمان واقعی

از آنجایی که هوشمند سازی بیمارستان هوشمند یک سیستم متمرکز است، پزشکان، پرسنل اداری و سایر کارکنان می توانند به داده ها در زمان واقعی دسترسی داشته باشند و آنها را قادر می سازد بهترین تصمیمات ممکن را اتخاذ کنند.

به عنوان مثال، داده های بلادرنگ موجودی به مدیریت در تکمیل و به روز رسانی موجودی کمک می کند. به طور مشابه، داده های بلادرنگ در مورد درمان بیمار به پزشکان در تصمیم گیری بالینی بدون جایی برای خطا یا ابهام کمک می کند.

8. به نیروی انسانی کمتری نیاز دارد

برای اینکه بیمارستان ها به خوبی کار کنند یا تعدادی از عملکردها و فعالیت ها را به صورت دستی انجام دهید، مطمئناً به صدها پرسنل آموزش دیده نیاز دارید. با این حال، منابع انسانی بیشتر به معنای هزینه های بیشتر در بلندمدت است.

اما، با کمک یک هوشمند سازی بیمارستان هوشمند، می توانید نیروی کار را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. از آنجایی که نرم افزار HMS هر عملیاتی را انجام می دهد، به تعداد کارمندانی که مدیریت دستی نیاز دارند، نیاز نخواهید داشت.

اینها 8 مزیت مهم یک سیستم مدیریت بیمارستانی هوشمند است که نشان می دهد چرا باید در اسرع وقت یک سیستم را در مرکز مراقبت های بهداشتی خود اجرا کنید. اجازه دهید اکنون به 5 هوشمند سازی بیمارستان برتر نگاه کنیم.

5 سیستم مدیریت بیمارستان برتر 2022

5 هوشمند سازی بیمارستان برتر بر اساس جنبه ها و عوامل مختلفی مانند عملکردها، UI/UX، هزینه، ادغام، حفاظت از داده ها و پشتیبانی از پلتفرم در زیر فهرست شده اند. بیایید به هر یک به صورت جداگانه نگاهی بیندازیم.

1. KareXpert Advanced HIMS

KareXpert Advanced HIMS logoKareXpert پیشرفته HIMS یک پلت فرم مراقبت بهداشتی کاملاً یکپارچه است.

همه ماژول های مراقبت های بهداشتی را به عنوان یک پشته از پیش یکپارچه با هزینه کسری در کنار هم قرار می دهد و به بیمارستان ها اجازه می دهد.

تا به اتوماسیون سرتاسر ویزیت بیماران خود دست یابند و بهترین ها را داشته باشند. تجربه درمان

علاوه بر این، از آنجایی که KareXpert یک هوشمند سازی بیمارستان هوشمند تجاری نرم‌افزار به‌عنوان سرویس (SaaS) است،

بیمارستان‌ها می‌توانند به سادگی یک هزینه ماهانه ثابت برای یک سرویس ابری و برنامه کاربردی کاملاً مدیریت‌شده بپردازند.

2. MediXcel EMR and HIS

MediXcel EMR and HIS logoMediXcel EMR and HIS یک نرم افزار مدیریت EMR و سرپایی با کاربری آسان برای کلینیک ها در هر اندازه است.

این یک برنامه مبتنی بر مرورگر است که بسته به نیاز خود می توانید آن را در شبکه محلی یا در فضای ابری نصب کنید.

بیمارستان می تواند از عملکرد CRM یکپارچه خود برای بهینه سازی مراقبت از بیمار، کنترل دسترسی چند کلینیک، حساب ها، موجودی، عضویت، و قرار ملاقات های بیمار و موارد دیگر استفاده کند.

MediXcel یک هوشمند سازی بیمارستان هوشمند ایده آل برای پزشکان خصوصی، کلینیک ها، بیمارستان ها و مراکز تشخیصی است.

3. هالیمیند

Halemind logoHaleMind یک پلتفرم EHR/HMS مبتنی بر ابر است که مجموعه‌ای غنی از ویژگی‌ها را برای خودکارسازی، تکامل و تغییر عملکرد مراقبت‌های بهداشتی و در عین حال ساده‌سازی عملیات روزانه بیمارستانی ارائه می‌کند.

به عنوان مثال، Halemind می‌تواند داده‌ها را از قرار ملاقات‌ها، تشخیص‌ها، داروها، صورت‌حساب‌ها و نمودارهای بیمار ادغام و مدیریت کند.

پزشکان خصوصی، کلینیک ها، بیمارستان های چندتخصصی و مراکز تشخیصی می توانند Halemid را یک برنامه EHR/HMS عالی بدانند.

4. سیستم اطلاعات بیمارستان Caresoft

Caresoft Hospital Information System logoCaresoft HIS یک هوشمند سازی بیمارستان هوشمند است.

می‌تواند توسط سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی برای خودکارسازی فرآیندهای بالینی، مالی و اداری خود از طریق مدیریت دانش،

مدیریت بهینه منابع و بهبود ارائه مراقبت از بیمار استفاده شود. این استقرار چند مرکزی، قابلیت های یکپارچه سازی، امنیت پیشرفته و ساختار قابل تنظیم و انعطاف پذیری را ارائه می دهد.

سیستم اطلاعات بیمارستان Caresoft برای بیمارستان ها، کلینیک ها، خانه های سالمندان و دانشکده های پزشکی مناسب است.

5. GeniPulse HMS

GeniPulse HMS logoGeniPulse یک هوشمند سازی بیمارستان کاملاً یکپارچه و کاربرپسند برای همه اندازه ها و انواع امکانات مراقبت های بهداشتی است.

این عملکردهای متعدد بیمارستانی مانند OPD، ثبت نام بیمار، آزمایشگاه، IPD، خرید، فروشگاه ها و داروخانه را ترکیب می کند. ویژگی های اصلی آن شامل یک ماژول OPD، یک ماژول IPD،

ماژول صورتحساب و EMR، مدیریت تراکنش، مدیریت اتاق، یک ماژول ابزار و یک اتوماسیون ساختمان آترینا ماژول بیمار است.

هوشمند سازی بیمارستان هوشمند GeniPulse برای بیمارستان های کوچک، متوسط ​​و بزرگ ایده آل است.

با آن، ما این مقاله را با امید به اینکه درک بهتری از چیستی هوشمند سازی بیمارستان هوشمند، چرایی نیاز به آن، مزایای آن و 5 سیستم مدیریت بیمارستانی برتر به دست آورده باشید، پایان می دهیم.

فکر نهایی

هوشمند سازی بیمارستان هوشمند یک نرم افزار ضروری برای همه اشکال امکانات مراقبت های بهداشتی است. عملیات روزانه را ساده می کند.

در عین حال یک سیستم داده متمرکز، هم زمان و امن را ارائه می دهد. علاوه بر این، تمام فعالیت‌های سازمان را بهینه‌سازی و دیجیتالی می‌کند که به افزایش مراقبت از مشتری،

کاهش هزینه‌های عملیاتی و ساده‌سازی جستجوی سوابق پزشکی، پرداخت‌ها، بیماران و پزشکان کمک می‌کند.

به همه این دلایل، اگر می‌خواهید بیمارستان شما گسترش یابد و از رقبای شما پیشی بگیرد، در اسرع وقت یک HMS هوشمند دریافت کنید!

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.