Industry هوشمند و متصل

Industry هوشمند و متصل

Industry هوشمند و متصل

iluxus

Industry هوشمند و متصل منظور از Industry 4.0 که به عنوان “صنعت هوشمند” نیز شناخته می شود، به مدل جدیدی از سازماندهی و کنترل زنجیره ارزش،

در طول چرخه عمر محصول و سیستم های تولید، به لطف کاربرد فناوری دیجیتال اشاره دارد.

در نهایت، دیجیتالی کردن کامل زنجیره ارزش از طریق استفاده از فناوری‌های پردازش داده، نرم‌افزارهای هوشمند و حسگرها، از تامین‌کنندگان تا مشتریان است.

این امکان پیش‌بینی، کنترل و تولید را به روشی هوشمندانه‌تر فراهم می‌کند و ارزش بیشتری را در سراسر زنجیره ایجاد می‌کند.

اصطلاح Industry 4.0 چه تفاوتی با Industry 5.0 دارد؟

iluxus

در Industry 4.0، اتوماسیون فرآیندها در اولویت قرار دارد و مشارکت انسانی را به حداقل می رساند. در Industry 5.0، هدف دستیابی به بیشترین مزایای ممکن از تعامل انسان و ماشین، یافتن تعادل بین استفاده از فناوری و پتانسیل خلاقانه انسان است.

Smart Factory به چه معناست؟

iluxus

Smart Factory به یک کارخانه بسیار متصل و دیجیتالی اطلاق می شود که قادر به جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده های مفید برای بهبود فرآیندها، کاهش هزینه ها و به حداقل رساندن بازه های زمانی است.

اینها کارخانه هایی هستند که به طور مستقل و بدون نیاز به دخالت زیاد انسان کار می کنند. آنها قادر به تطبیق تولید با نیازهای لحظه هستند،

به لطف حجم زیادی از اطلاعاتی که پردازش می شود. به عبارت دیگر، آنها یاد می گیرند و با تغییرات در زمان واقعی سازگار می شوند.

ویژگی های اصلی آنها عبارتند از:

  • داده های ذخیره شده قابل اعتماد.
  • اتصال عناصر فیزیکی و دیجیتالی.
  • بهینه سازی منابع.
  • جریان داده دو طرفه.
  • سرعت و انعطاف پذیری.

الزامات تبدیل شدن به یک صنعت متصل

iluxus

سنسورهای هوشمندی در نقاطی از زنجیره تولید داشته باشید که بتوانند اطلاعات مربوطه را ارائه دهند. این داده ها را ضبط کرده و در زمان واقعی برای ایجاد هشدار،

تجزیه و تحلیل و تصمیم گیری پیش بینی کننده ارسال می کنند. برخی از آنها امکان بازرسی تجهیزات و رفع مشکلات را بدون وقفه در تولید فراهم می کنند.

استفاده از استانداردها و پروتکل های ارتباطی بین تجهیزات، اپراتورها و برنامه های کاربردی مبتنی بر ابر. روشی که در آن ماشین‌ها صحبت می‌کنند و نتایج و داده‌های خود را به ما تحویل می‌دهند، کلید سرعت و کارایی در فرآیندهای تولید است.

امنیت شبکه، برنامه‌ها و داده‌ها برای جلوگیری از حملات سایبری در کارخانه‌های تولیدی که ربات‌ها و سایر تجهیزات متصل دارند، حیاتی است. این می تواند تولید، نتایج و شهرت شرکت را به خطر بیندازد.

طراحی جدید کارخانه تولید، بهینه سازی شده با توجه به فرآیندهای جدید. برای دستیابی به نیروگاه های منعطف تر، انتشار گازهای گلخانه ای و الزامات ملکی را کاهش دهید.

ادغام سیستم‌های هوش مصنوعی که روش‌های کارآمدی را ایجاد می‌کنند و امکان پیش‌بینی درگیری‌ها یا خرابی‌های احتمالی را فراهم می‌کنند.

فناوری‌های مرتبط با هوش مصنوعی در یک کارخانه متصل عبارتند از: سیستم‌های فیزیکی-سایبری، روباتیک مشارکتی و سیستم ابری برای مجازی‌سازی و مدیریت داده‌های به‌دست‌آمده.

چه فناوری هایی در صنعت هوشمند یافت می شود؟

iluxus

فناوری‌های کلیدی زیربنای Industry 4.0 عبارتند از:

ارتباطات سیار

iluxus

فناوری های تلفن همراه و اینترنت موبایل اساس اینترنت اشیا هستند. آنها امکان ضبط داده و اتوماسیون ساختمان آترینا خدمات از راه دور را در زمان واقعی و از هر مکان می دهند.

ابر (رایانش ابری)

iluxus

ابر جریان داده های تولید شده توسط محصولات و سیستم های هوشمند را بدون مرز امکان پذیر می کند و نیاز به سرمایه گذاری در زیرساخت ها برای افزایش ظرفیت را از بین می برد.

در عین حال، امکان دسترسی به داده ها را از هر مکانی فراهم Industry هوشمند و متصل می کند.

تجزیه و تحلیل داده ها (داده های بزرگ)

iluxus

تجزیه و تحلیل داده ها به شما امکان می دهد الگوها را شناسایی کنید، فرآیندها را تجزیه و تحلیل کنید، ناکارآمدی ها را کشف کنید و حتی رویدادهای آینده را پیش بینی کنید.

این اطلاعات می‌تواند راه‌هایی را برای بهبود کارایی و خدمات جدید برای مشتری ایجاد کند، که همچنین بهتر شناخته و درک می‌شود.

ارتباط ماشین به ماشین

iluxus

این به فناوری «اینترنت اشیا» (IoT) اشاره دارد که امکان تبادل اطلاعات بین محصولات هوشمند و سیستم‌های سازنده صنعت 4.0 را فراهم می‌کند.

تبادل اطلاعات

iluxus

ارتباطات در محیط های صنعتی به طور فزاینده ای مستلزم تعامل پویاتری است که به نفع همکاری و نوآوری خواهد بود.

رباتیک پیشرفته و مشارکتی

iluxus

روبات‌ها در حال تبدیل شدن به خودمختار، انعطاف‌پذیرتر و همکاری‌تر هستند. با گذشت زمان، در Industry 5.0، آنها با یکدیگر تعامل می کنند و در کنار انسان ها کار می کنند، از آنها یاد می گیرند و توانایی های بسیار برتر از امروز را به دست می آورند.

واقعیت افزوده

iluxus

این اطلاعات در زمان واقعی را برای بهبود تصمیم گیری و رویه های کاری به کارگران ارائه می دهد.

اهمیت امنیت سایبری در صنعت هوشمند

iluxus

استفاده از فناوری و اتصال به اینترنت از عوامل کلیدی Industry 4.0 هستند. دیجیتالی شدن بخش صنعتی و تبدیل آن به کارخانه های هوشمند، اهمیت امنیت سایبری را افزایش می دهد.

امنیت سایبری شامل مجموعه ای از فناوری ها و فرآیندهایی است که برای به حداقل رساندن حملات رایانه ای در استفاده، پردازش، ذخیره و تبادل اطلاعات از صنایع طراحی شده اند.

این یکی دیگر از جنبه های اساسی Industry 4.0 است، به منظور جلوگیری از اثرات منفی اقتصادی، شهرت بد برای شرکت و از دست دادن اعتماد مشتری و تامین کننده.

صنعت هوشمند آینده نیست، حال است
iluxus

استفاده از فناوری های ذکر شده در این مقاله کلیدی برای نوسازی صنعت و تبدیل شدن به صنایع هوشمند و متصل است.

تنها از این طریق است که شرکت ها قادر خواهند بود رقابت خود را حفظ کنند، بهره وری خود را افزایش دهند و مدل های تجاری جدیدی تولید کنند.

آنها باید در اسرع وقت سیستم های مدیریت و تجزیه و تحلیل داده ها را در سراسر زنجیره ارزش خود، در دارایی ها و محصولات پیاده سازی کنند.

تسهیل یک محیط مبتنی بر داده های مشترک که به آنها امکان می دهد عملکرد کلی کارخانه های مختلف تشکیل دهنده شرکت را بهبود بخشند.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.