خدمات

هوشمند سازی هتل

هتل هوشمند هتلی است که در داخل اتاقهای آن از تکنولوژی های کنترلی به روز جهت تامین شرایط آسایش استفاده شده و شرایط محیطی را برای کاربران به طور خودکار تنظیم می کند. در چنین هتلی از لحظه ورود تا زمان خروج از اتاق ( مطالعه، تماشای تلويزيون، خواب ونیز برخاستن از خواب ) این امکانات کاربر را تنها نمی گذارد و سعی می کند بهترین شرایط را در هر مرحله تامین نماید.

صاحبان هتل و گردانندگان آنها همواره درخواست­هایی برای هوشمندسازی هتل و مصرف بهینه انرژی داشته­اند. استفاده از سیستم های هوشمند علاوه بر ایجاد محیطی بسیار آرام و دلپذير برای میهمان که جزو اهداف هتلداری است، مصرف انرژی و هزينه نگهداری را به حداقل می رساند..

سیستم‌ها و تجهیزات هوشمند هتل

بنابراین سیستم های هوشمند مورد نیاز در هتل ها در سه بخش اساسی زیر پیاده سازی می شوند:

فضای داخل اتاقها

آنچه در فضای داخلی اتاق‌های یک هتل هوشمند می‌توان پیاده‌سازی نمود به صورت خلاصه در زیر آورده شده است:

کنترل تردد

هر واحد اقامتی هتل می تواند با استفاده از تکنولوژیRFID از طریق کارت مغناطیسی که به میهمان اختصاص داده می شود.

کارت هولدر (یا Power Switch)

سیستم کارت خوان Power Switch یا Card Holder راهکاری برای صرفهجویی در مصرف برق هتل است.

سیستم کنترل تهویه مطبوع(HVAC)

سیستم تهویه مطبوع در داخل اتاق‌ها معمولا فن‌کویل یا اسپلیت یونیت می‌باشد.

برای مشاوره رایگان حضوری و تلفنی با کارشناسان آترینا در تماس باشید

حس امنیت در هتل هوشمند

در یک هتل هوشمند حس امنیت و راحتی افزایش پیدا میکند. امکان مدیریت و کنترل کامل اتاق ها را در سر تا سر کشور می توانید در دست داشته باشید. سیستم هوشمند هتل، کنترل کامل همه وسایل هوشمند را به شما ارائه می دهد و به وسیله این سیستم مهمان پیام خود را بر اساس برنامه هوشمندی که در گوشی نصب می کند به پیش خدمت ها می رساند. مزیت یک هتل هوشمند صرفه جویی در زمان کارمندان، پاسخ دهی سریع به مهمان ها، کاهش هزینه ها و افزایش در آمد می باشد.
علاوه بر هوشمند بودن هتل که مزیتی برای آن هتل دارد، برای مهمان هم خالی از مزیت نیست. مانند انجام دادن برخی از کارها به صورت سلف سرویس، یعنی طبق برنامه خودش برنامه ریزی کند، راحتی مهمان و خدمات منحصر به فرد می باشد که در هتل های هوشمند بهینه سازی مصرف انرژی از نکات مهم آن هتل می باشد و زمانی که فقط با فشردن یه کلیک هوشمند برنامه ها اجرا می شود. مثلا در سیستم روشنایی با فشردن یک کلیک می توانید انتخاب کنید چه لامپ هایی روشن و یا خاموش باشند با برنامه هوشمند، مصرف سوخت و انرژی را کاهش دهید.