6 اشتباه که چرا روی فناوری سرمایه گذاری می کنید

6 اشتباه که چرا روی فناوری سرمایه گذاری می کنید

6 اشتباه که چرا روی فناوری سرمایه گذاری می کنید

هوشمند سازی مدارس

6 اشتباه که چرا روی فناوری سرمایه گذاری می کنید تحول دیجیتال واقعیت جدیدی است که شرکت‌ها برای حفظ موقعیت فعلی در بازار و رقابت‌پذیر بودن باید با آن سازگار شوند.

تکیه بر فناوری‌های جدید مانند اینترنت اشیا یا یادگیری ماشینی برای بهبود عملکرد یک شرکت کلیدی اتوماسیون ساختمان آترینا است.

به دست آوردن داده ها و تفسیر آنها در تصمیم گیری و همچنین کنترل از راه دور دارایی ها تعیین کننده است. نیازهای مختلفی وجود دارد که راه حل های متفاوتی برای آنها وجود دارد.

شرکت ها در فناوری های مستقل سرمایه گذاری می کنند. اگر مشکلی وجود دارد، راه حلی وجود دارد بدون در نظر گرفتن این که هر راه حل تکنولوژیکی روش کار متفاوتی دارد،

ویژگی ها و ویژگی های منحصر به فردی دارد که با سایر فناوری های آینده مناسب نیست. هر یک از آنها شامل یک دارایی مجزا است که نمی تواند با دیگران کار کند، بنابراین دید جهانی از بین می رود.

ناآگاهی بخش هنگام تصمیم گیری یک اشتباه است، اما همچنین ناخوشایند است که بسیاری از فناوری ها نمی توانند برای دستیابی به نتایج بهتر از طریق مکمل بودن بین آنها به یکدیگر متصل شوند.

در این پست خواهیم دید که شرکت‌ها هنگام سرمایه‌گذاری در فناوری به دنبال چه چیزی هستند و سپس مشکلاتی را که هنگام حساب کردن روی فناوری‌های اشتباه وجود دارد، خواهیم دید.

چرا باید روی فناوری سرمایه گذاری کنم؟

هوشمند سازی مدارس

زمانی که شرکت ها به فناوری های جدیدی که در بازار ظاهر می شوند به دنبال آن هستند:

سرعت عرضه محصولات جدید را افزایش دهید. شرکت ها برای بهبود و توسعه محصولات جدید و روش های کاری که مزایای بیشتری را ارائه می دهد، به فناوری اعتماد دارند.

بهبود انعطاف پذیری وقتی صحبت از فناوری است، هدف اصلی روش کار بسیار ساده تر و واضح و در دسترس از کانال های مختلف است. امروزه می توان دارایی ها را از طریق صفحه نمایش در رایانه و همچنین از طریق تلفن همراه مدیریت کرد.

تکامل ثابت است و به روز نگه داشتن کلیدی برای همگام شدن با تغییرات و به روز رسانی های مداوم است.

رشد کیفیت. دنبال کردن کل فرآیند و ردیابی آن امکان نظارت بر پیشرفت و شناسایی فرصت های بهبود را فراهم می کند. این فناوری برای افزایش نتایج استفاده می شود.

مشکلاتی که ناشی از تکیه بر فناوری اشتباه است

هوشمند سازی مدارس

ناسازگاری بین فناوری ها

هوشمند سازی مدارس

در بازار امروز راه حل های تکنولوژیکی مختلفی وجود دارد. اگر یک شرکت ابزارهای متفاوتی مستقل از یکدیگر داشته باشد، روش کار آنقدر مؤثر نیست که این ابزارها بتوانند با هم کار کنند و داده ها را به یکدیگر بازگردانند.

سختی عملیات

هوشمند سازی مدارس

کار با Big Data کار آسانی نیست، به همین دلیل است که سیستم های مدیریت داده ای وجود دارند که تمام اطلاعات را برای دسترسی به آن جمع آوری می کنند. سیستم‌هایی وجود دارند که پیچیده هستند،

چندان شهودی نیستند و مدیریت آن‌ها نیازمند متخصصان متخصص یا آموزش‌های خاص است که در طول زمان گسترش یافته است. این یک مشکل می شود زیرا شرکت ها به دنبال صرفه جویی در زمان و هزینه هستند نه سرمایه گذاری بیشتر.

نامفهوم بودن اطلاعات

هوشمند سازی مدارس

داشتن اطلاعات ارزشمند از طریق Big Data اصلا ساده نیست. Big Data داده هایی است که ارزش آن در تجزیه و تحلیل آن نهفته است. به طور خلاصه، هیچ داده واضح و پردازش شده ای به دست نمی آید،

بنابراین حجم عظیمی از اطلاعات بی فایده وجود دارد که نمی توان آنها را خواند یا فهمید مگر اینکه یک پلت فرم عملیات یکپارچه وجود داشته باشد که بتواند آن را پردازش کند تا اطلاعات ارزشمندی را که ما در مورد آن صحبت می کردیم به دست آورد.

عدم سازگاری

هوشمند سازی مدارس

تکیه بر پیشرفت ها خوب است، اما تکیه بر فناوری بدون فکر کردن به آن اشتباه است. هوش مصنوعی فناوری با پتانسیل بالایی است که با این حال نیازهای همه کسب و کارها را برآورده نمی کند.

اولین گام، درک نیازها به منظور اقدام بر اساس آن و انتخاب 6 اشتباه که چرا روی فناوری سرمایه گذاری می کنید مناسب ترین گزینه های فناوری است.

داده های استاتیک

هوشمند سازی مدارس

سرعت سریع کار مستلزم فوریت و لحظه ای بودن است. اثربخشی بیشتری حاصل می شود اگر اقدامی درست در لحظه ای که یک مشکل، یک نیاز یا صرفاً یک فرصت شناسایی می شود، انجام شود.

به‌روزرسانی مداوم داده‌ها امکان گردش کار مداوم را فراهم می‌کند.

ظرفیت محدود

هوشمند سازی مدارس

همه ابزارها محدودیت هایی دارند، از جمله ابزارهای تکنولوژیکی. سیستم‌های مدیریت پایگاه داده‌ای هستند که داده‌ها را تفسیر نمی‌کنند،

همانطور که سیستم‌های مدیریت از راه دور وجود دارند که چند صفحه‌ای نیستند و پلتفرم‌هایی هستند که قابلیت همکاری ندارند.

با یک پلت فرم عملیات یکپارچه به برتری عملیاتی دست یابید

هوشمند سازی مدارس

تقاضاهای رقابتی بالا، هزینه های بالای انرژی و اختلال در مواد خام، سازمان ها را در یک اقتصاد بی ثبات و نامطمئن قرار می دهد.

پارادایم فعلی کسب و کار، سازمان ها را به بهبود مستمر عملیات خود سوق می دهد تا از ضررهای عمده جلوگیری کنند و به موفقیت تجاری دست یابند.

در این زمینه، بهینه سازی هزینه ها و بهبود کیفیت و بهره وری عوامل اصلی تمایز هستند.

همه اینها بر سازمان‌هایی متمرکز می‌شود که در نقطه عطفی هستند که اولویت آنها ایجاد بهترین شیوه‌های رقابتی است. در این زمینه است که اصطلاح تعالی عملیاتی به وجود می آید.

تعالی عملیاتی چیست؟

هوشمند سازی مدارس

تعالی عملیاتی (OE) مفهومی است که توسط شرکت های بزرگ بین المللی ابداع شده است. آنها به دلیل سطوح بالای ایمنی، بهره وری و نوآوری شناخته شده اند.

با هم، آنها اصول بهبود ضروری را برای اطمینان از دستیابی به KPIها و بهبود مستمر و سازگاری شرکتها با زمینه فعال و اقتصادی ترویج کرده اند.

برای درک عمیق تر این اصطلاح، تعریف هر دو مفهوم مهم است: تعالی و عملیات.

معنای دقیق «تعالی» عبارت است از: برتری در کیفیت یا خوبی که در خور قدردانی یا قدردانی منحصر به فرد باشد. در حالی که “عملیات” به این صورت تعریف می شود: اجرای چیزی.

هر دو در انسجام کار می کنند تا نیاز به توسعه مراکز تعالی را ایجاد کنند که یک چشم انداز جهانی و عملیاتی ارائه دهند. در میان بسیاری از مزایا و مزایای آن،

توانایی آن برای تقویت کار همزمان در میان محورهای مختلف تجاری و ارتقای پیشرفت، از طریق جمع‌آوری مداوم داده‌ها از سیستم‌های مختلف تشکیل‌دهنده یک شرکت است.

در نهایت، هدف اصلی OE ایجاد یک برنامه عملیاتی از طریق پایگاه داده و تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده برای بهبود کیفیت، مواد و منابع، عملکرد و برنامه‌ریزی و در نتیجه کاهش هزینه‌ها است.

چگونه به تعالی عملیاتی دست یابیم؟

هوشمند سازی مدارس

پلتفرم های یکپارچه مدیریت تمام عملیات جاری یک شرکت را به روشی ساختارمندتر، کنترل شده و کارآمدتر ممکن می سازد.

در سطح عملیاتی، پیاده‌سازی این نوع از بسترهای نرم‌افزاری با هدف بهینه‌سازی فرآیندها، شناخت تقاضا، بهبود کیفیت و در نتیجه افزایش ارزش برای مشتری نهایی است.

همانطور که در ادامه خواهیم دید، عامل مالی دارای وزن مهمی در شرکت ها است، زیرا اغلب عاملی است که سودآوری یک تولید را تعیین می کند.

به لطف پلتفرم های یکپارچه و توانایی آنها در جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها، امکان برنامه ریزی و پیش بینی تقاضا وجود دارد. به عنوان یک اثر دومینو، این امر به نفع بقیه عملیات و فرآیندهای همراه آن خواهد بود،

تولید، خرید مواد خام، سهام، تدارکات، مالی، استراتژی تجاری و غیره.

مزایای پلتفرم های یکپارچه برای دریافت OE

هوشمند سازی مدارس

زمینه فناوری و نوآورانه، پلتفرم های عملیاتی یکپارچه ای را برای شرکت ها فراهم می کند که برای دستیابی به برتری عملیاتی کلیدی هستند.

به لطف سیستم‌های IoT (اینترنت اشیا)، همراه با الگوریتم‌های آنها، آنها توانایی مدیریت و ارائه نمای 360 درجه از کسب و کار را دارند.

در میان مزایا و مزایای سیستم های اینترنت اشیا، موارد زیر برجسته می شوند:

تسهیلات برای یکسان سازی و متمرکز کردن داده ها از سیستم های نظارتی و فرآیندهای در حال پیشرفت. به لطف جمع آوری و پردازش داده ها،

دسترسی از راه دور و در زمان واقعی به وضعیت و درصد OEE یا ETE (اثربخشی کلی تجهیزات) و پیشنهاد جایگزین های بهبود امکان پذیر است. بنابراین دستیابی به انسجام بین بخش ها و ارتباطات داخلی و مشارکتی تیم به عنوان یک کل.

این اجازه می دهد تا پروژه ها را بر اساس ROI (بازده سرمایه گذاری) مدیریت کنید. این یک عامل مالی است که به عنوان یک شاخص عملکرد عمل می کند که امکان سازماندهی مجدد و اصلاح نه تنها منابع، بلکه هزینه های تولید را نیز فراهم می کند.

فرمول آن بر اساس سرمایه گذاری انجام شده و منافع به دست آمده، در یک دوره زمانی معین ایجاد می شود. از این طریق می توان شیوه های ناکارآمد را حذف کرد و اجرای روش های جدید را تسریع کرد.

CoE سفارشات را تولید می کند. سیستم‌های CoE از فناوری هوش مصنوعی (AI) برای تولید سفارشات مستقیم به کارخانه‌های تولیدی استفاده می‌کنند. این امر باعث می شود ارتباطات داخلی بین اپراتورها ساده شود و رویه های دست و پا گیر حذف شوند.

بهینه سازی منابع با کنترل عملکرد و بهینه سازی کلیه دستگاه های موجود در کارخانه، می توان در صورت بروز حوادث و یا خطاهای احتمالی که باعث هزینه های غیرضروری می شود، فعالانه عمل کرد.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.