IoT RTOS در مقابل AWS

IoT RTOS در مقابل AWS

هوشمند سازی ویلا

IoT RTOS در مقابل AWS ارائه RTOS از سرویس ابری مایکروسافت ادعا می کند که توسعه دستگاه اینترنت اشیاء تعبیه شده آسان شده است.

این یک نقطه قوت بزرگ سیستم عامل بلادرنگ مایکروسافت است: سهولت استفاده. به همین دلیل، این یک سیستم عامل بلادرنگ بسیار محبوب است.

این در حال حاضر بر روی بیش از 6 میلیارد دستگاه در سراسر جهان مستقر شده است و از محبوب ترین میکروکنترلرهای 32 بیتی پشتیبانی می کند.

RTOS مایکروسافت قادر است کارهای قابل پیش بینی و بلادرنگ را روی دستگاه های لبه محدود اجرا کند.

Azure RTOS ThreadX سوئیچینگ متنی سریع را ارائه می دهد و Azure RTOS NetX Duo سرعت شبکه،

سازگار با اتصال سیمی را ارائه می دهد. علاوه بر این، Azure RTOS با دستگاه های خارج از ابر Azure کار می کند.

استفاده IoT RTOS در مقابل AWS از کد منبع Azure RTOS در GitHub رایگان است.

علاوه بر این، کاربران می‌توانند اتصال اینترنت اشیا را بین دستگاه‌های سخت‌افزاری تأییدشده راه‌اندازی کنند.

که می‌توانید با ثبت‌نام در Github آن را کشف کنید. با این حال، اگر می‌خواهید از Azure RTOS برای دستگاه‌های تایید نشده استفاده کنید، باید با بخش فروش تماس بگیرید تا گزینه‌های قیمت‌گذاری را کشف کنید.

اگر از مایکروسافت به‌عنوان سیستم‌عامل اصلی خود استفاده می‌کنید یا به دستگاه‌هایی که از ابر Azure پشتیبانی می‌کنند علاقه دارید،

این ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد. با این حال، اگر به دنبال راه‌اندازی کارهای بلادرنگ در دستگاه‌های پشتیبانی‌نشده هستید، آماده باشید که مقداری پول خرج کنید.

AWS – FreeRTOS

هوشمند سازی ویلا

خدمات وب آمازون که به دنیای RTOS ارائه می شود FreeRTO است. این سیستم عامل بلادرنگ امکان دسترسی به میکروکنترلرها را فراهم می کند.

دستگاه های لبه کوچک و کم مصرف را برای ایمن کردن، اتصال، اتوماسیون ساختمان آترینا برنامه ریزی و مدیریت آسان می کند.

علاوه بر این، به کاربران این امکان را می دهد که به طور ایمن دستگاه های خود را به سرویس های ابری AWS مانند AWS IoT Core و AWS IoT Greengrass متصل کنند.

حسگرها

هوشمند سازی ویلا

یک مزیت بزرگ سیستم عامل بلادرنگ AWS، هسته قابل اعتماد آن است. شرکت‌های پیشرو جهان، هسته FreeRTOS را معیاری برای میکروکنترلرها و ریزپردازنده‌های کوچک می‌دانند.

علاوه بر این، به کتابخانه های امنیتی خود افتخار می کند. اینها شامل اتصال ابری ایمن، احراز هویت گواهینامه و ویژگی امضای کد است.

امنیت لایه حمل و نقل (TLS v1.2) می تواند از اتصالات اینترنت اشیا شما بدون به خطر انداختن تأخیر محافظت کند.

یک نکته مثبت بزرگ از RTOS AWS در نام آن است: رایگان است (نوعی) زیرا تحت مجوز منبع باز MIT در دسترس است.

علاوه بر این، این مجوز محدودیت های محدودی در استفاده مجدد دارد. همانطور که گفته شد، اگر دستگاه IoT به هسته AWS IoT متصل شود،

ممکن است با FreeRTOS هزینه های اضافی دریافت کنید. اگر چنین است، برای استفاده از آن سرویس صورتحساب دریافت خواهید کرد.

چند منطقه دیگر وجود دارد که ممکن است از آنها هزینه دریافت کنید – می توانید آنها را بررسی کنید و محاسبه کنید که هزینه RTOS شما در اینجا ممکن است شبیه به چه شکلی باشد.

اگر به دنبال اتصال چندین دستگاه آمازون با حداقل تأخیر و حداکثر امنیت هستید، FreeRTOS ممکن است سیستم عامل بلادرنگ برای شما مناسب باشد.

گوگل و آی بی ام – آیا RTOS دارند؟

هوشمند سازی ویلا

گوگل از سال 2016 بی سر و صدا بر روی یک سیستم عامل جدید کار می کند. تاریخ انتشار Google Fuchsia در حال حاضر مبهم است، اما انتظار می رود اواخر امسال اعلام شود.

تغییر بزرگ بین این و سیستم عامل فعلی آنها – کروم و اندروید – این است که از نوع جدیدی از هسته استفاده خواهند کرد.

سیستم‌عامل‌های موجود گوگل بر روی لینوکس اجرا می‌شوند، اما این سیستم‌عامل ترکیبی بر روی Zircon (نام ماده معدنی) اجرا می‌شود.

شایعه شده است که به‌طور مداوم قابل ارتقا و بسیار امن است. این می تواند یک جهش بزرگ برای گوگل باشد.

آیا این بدان معناست که گوگل یک RTOS همراه با هسته زیرکون را پیاده سازی خواهد کرد؟ فقط زمان می تواند بگوید.

با این حال، نمی‌توانید احساس کنید که آن‌ها می‌خواهند اقدامی را انجام دهند که در حال حاضر در انحصار AWS و مایکروسافت است.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.